بهترین راهنمای سفر

این روزها که همه غرق در مشکلات روزمره خود هستیم، سفر می تواند عاملی باشد که به ما کمک کند از مشکلات و چالش ها دور شویم و چند روزی را در یک فضای آرام و دلنشین بگذارنیم، اما آیا هر سفری می تواند به این هدف بینجامد؟ چه چیزی در سفر وجود دارد که به  آن توجه کافی نمی کنیم؟ راهنمای سفری که امروز برای شما در این مقاله از charter123 به صورت کامل و جامع ارائه شده است، می تواند به شما کمک کند که خیلی راحت برای چنین سفری برنامه ریزی کنید.

راهنمای سفر

راهنمای سفر
راهنمای سفر

اولین گام، مهم ترین گام! – مقصدتان کجاست؟

این پایه و اساس برنامه ریزی برای سفر است که بدانیم، می خواهیم به کجا برویم؟ اگر بتوانید یک مقصد خوب با توجه به شرایط خود انتخاب کنید، اولین گام را برداشته اید. در واقع اگر این راهنمای سفر باعث شود که همین گام را هم به خوبی وردارید، کمک بزرگی به شما کرده ایم! پس دقت داشته باشید که این مرحله بسیار مهم است.

شما باید با توجه به شرایط همسفران، بودجه، مدت زمان سفر، میزان هزینه های احتمالی، آب و هوا، نوع سفر و … یک مقصد را برای خود انتخاب کنید! اگر مقصد را با توجه به همه ی این موضوعات انتخاب کرده باشید، می تواند بسیار دلچسب و راحت باشد. فقط کافی است که دقت کنید تا ببنید کدام محل برای شما مناسب تر است! آیا تا بحال تجربه ی یک سفر به نامقصد نامناسب را داشته اید؟ آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بزارید!

تهیه بلیط به صورت حرفه ای! دومین گام برای یک سفر عالی

بلیط
بلیط هواپیما

یکی از هزینه های اساسی هر سفر رفت و آمد است که باید با توجه به میزان بودجه ی خود در مورد آن تصمیم گیری کنید. دومین گام برای داشتن سفری ارزان و عالی این است که بلیط را با قیمت مناسبی برای سفر خود تهیه کنید که برای این کار هواپیمایی آتا و پرواز زاگرس می توانند گزینه ی بسیار مهمی باشند چرا که بهترین نرخ نامه ی بلیط و بهترین کیفیت را به شما ارائه می دهند.

نکته مهم دیگری که در این راهنمای سفر برای تهیه بلیط به شما باید بگوییم، این است که خیلی خوب می شود اگر از همین الان اقدام به تهیه بلیط برای خود بکنید چرا که هم خیالتان راحت تر است و هم می توانید مطمئن باشید که ارزان ترین قیمت نصیب شما شده است! پس حتما به فکر تهیه بلیط خود باشید.

در طول مدت سفر کجا می خواهید، اقامت داشته باشید؟ رزرو اقامتگاه، سومین گام راهنمای سفر

از دیگر هزینه های سفر که باید برای آن برنامه ریزی داشت و از قبل سفر به فکر آن بود، اجاره اقامتگاه، هتل یا حتی سوییت مبله است. برای این کار لازم است که از میان سایت ها و اپلیکیشن های بسیار متنوعی که این خدمات را ارائه می دهند، باتوجه به نوع سفر خود از قبل محل اقامت را رزرو کنید و بار و بندیل خود را ببندید.

از مهم ترین چیزهایی که باعث می شود، تجربه ی شما از سفر رضایت بخش باشد، همین موضوع اقامتگاه و محلی است که باید انتخاب کنید. اگر بخواهیم در این راهنمای سفر به این موضوع بپردازیم، مهم ترین مواردی که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید، موارد زیر هستند:

  • قیمت
  • مدت زمان اقامت
  • دسترسی به مکان های عمومی و جاذبه های گردشگری
  • امکانات
  • قوانین و شرایط استفاده
  • و …

بهتر است، قبل از هرگونه اقدام برای رزرو اقامتگاه یا هتل به این موضوعات توجه داشته باشید! توجه به این نکات می تواند تا حد زیادی کمک کند که خیلی بهتر و راحت تر بتوانید به موفقیت هایی که می خواهید، برسید. این روزها که همه چیز اینترنتی شده است، سایت هایی هم وجود دارند که امکان را فراهم کرده اند که خانه ها و سوییت های مبله را اجاره کنید. این کار به شما کمک می کند که در کنار قیمت مناسب بتوانید به صورت گروهی در آن ها حضور داشته باشید تا هم هزینه کمتری پرداخت کنید و هم بتوانید که به عزیزان و یا همسفران خود نزدیک تر باشید.

با چه چیزی می خواهید در طول مدت اقامت خود، رفت و آمد کنید؟ مشخص کردن وسایل حمل و نقل چهارمین گام مهم

وسیله نقلیه
وسیله نقلیه

بسته به شهری که می خواهید به آن سفر کنید، استفاده از وسایل حمل و نقل می تواند متغیر باشد! باید در این زمینه تحقیق کنید چرا که این مسئله شهر به شهر متفاوت است. در برخی از شهرها استفاده از تاکسی های اینترنتی و یا وسایل نقلیه عمومی شاید گزینه مناسبی باشد. این موضوع کاملا بسته به شهری که به آن می روید، کاملا متغیر است پس به آن توجه داشته باشید!

برای این که بهتر متوجه این موضوع شوید در این راهنمای سفر یک مثال کاربردی برایتان می زنیم! فرض کنید پس از تهیه بلیط استانبول از چارتر123 و اجاره محل اقامت خود در این شهر آماده سفر شده اید، اما بهترین وسیله  برای حمل و نقل در این شهر چیست؟ طبق تجربیاتی که در این زمینه وجود دارد، استفاده از استانبول کارت یا همان کارت شهروندی ترکیه، گزینه مناسبی است که می توانید به آن توجه داشته باشید چرا که با استفاده از آن می توانید از مترو، اتوبوس، تراموا و حتی قایق های تفریحی استفاده کنید.

برای طول مدت سفر خود و بازدید از جاذبه های گردشگری برنامه ریزی کنید! –پنجمین گام راهنمای سفر

وقتی صحبت از راهنمای سفر به فلان شهر می شود، در واقع این موضوع وجود دارد که مکان های گردشگری مناسب را پیدا کنید و برای بازدید از آن ها برنامه ریزی داشته باشید! هرچقدر که بیشتر در این زمینه تجربه کسب کنید و اطلاعات بهتری از این موضوع داشته باشید، بهتر قادر خواهید بود که برای سفر خود و بازدید از مکان های گردشگری آن برنامه ریزی کنید.

مکان های تاریخی، جاذبه های تفریحی، رستوران ها و غذاهای معروف، کنسرت های خاص و مشهور و … همه می توانند در برنامه ریزی سفر شما جای پیدا کنند! در واقع یک برنامه ریزی سفر خوب که توسط یک مشاور راهنمای سفر چیده می شود، شامل همه ی این موارد می شود. پس خودتان مشاور شخصی همسفران و خودتان باشید و یک برنامه ریزی عالی در این زمینه انجام دهید.

تجربیات خوشمزه را فراموش نکنید و سفر خود را خوشمزه کنید –ششمین گام

غذا
غذا

بدون پرداختن به این گام، راهنمای سفری که می خواندید، ناقص بود! تجربیات خوشمزه سفر به اندازه تفریحات و بازدید از مکان های گردشگری می تواند هیجان انگیز و پرجاذبه باشد! پس قبل از رفتن به سفر حتما در این رابطه تحقیق کنید که مقصد شما داری چه غذاهای خوشمزه و یا محلی است که باید امتحان کنید؟

آن غذا ها را در کدام محله ها می خواهید میل کنید؟ این کار به چه شکل صورت می گیرد؟ آداب و رسوم محلی آن مقصد در مورد غذا خوردن و یا پختن آن چیست؟ هر چقدر که بتوانید طعم جدیدی به سفر خود اضافه کنید، سفر خود را هیجان انگیزتر و خوشمزه تر خواهید کرد.

هفتمین گام برای کسانی که می خواهند به خارج از کشور بروند!

یکی از مهم ترین اقدامات برای رفتن به یک سفر خارجی این است که شرایط ورودی کشور مقصد و قوانین گذرنامه آن را مطالعه کرده باشید. شرایط خود را برای رفتن به خارج از کشور اعم از گواهی اشتغال به تحصیل و … آماده کرده باشید. هر سفر خارجی که می خواهید داشته باشید، باید با پاسپورت باشد! پس اگر پاسپورت شما دارای مشکلاتی است و یا هنوز آن را نگرفته اید، بیخیال 6 گام قبلی بشوید و گرفتن پاسپورت را در اولویت قرار دهید.

برای یک سفر خارجی بدون استرس و با آرامش لازم است که حداقل از دو ماه قبل به فکر این موضوع باشید و با نهادهای مربوطه تماس بگیرید و یا کارهای اداری مربوط به آن را انجام دهید. شاید بهترین توصیه این راهنمای سفر برای کسانی که می خواهند سفر خارجی به کشورهایی مانند ترکیه، ارمنستان، امارات متحده عربی، قطر و … داشته باشند، همین موضوع باشد که گرفتن پاسپورت و حل مشکلات خروج از کشور را در اولویت قرار دهید.

سخن آخر

سفر همیشه با تجربیات و لذت هایی همراه است که در شهر خودمان و محل زندگی که در آن هستیم، نمی توانیم چنین تجربیاتی بدست آوریم. پس تا می توانید سفر کنید و از زمان خود لذت ببرید. در این زمینه اگر تجربیاتی دارید و یا مطلب دیگری برای راهنمای سفر دارید، می توانید در بخش نظرات با ما به اشتراک بزارید.