جامع ترین راهنمای خرید بلیط اینترنتی هواپیما

این روزها که همه چیز پیشرفت کرده است، خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی رونق زیادی پیدا کرده است. در این زمینه استفاده از جامع ترین راهنمای خرید اینترنتی هواپیما می تواند به شما کمک کند که بلیط خود را به راحتی و با ارزان ترین قیمت خریداری نمایید. در این مقاله از charter123 سعی بر این کرده ایم تا شما را را راهنمای جامع خرید بلیط آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

پیش نیازهای خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی

خرید بلیط اینترنتی
Buy online tickets

این روزها اگر می خواهید که بلیط هواپیما خود را بخرید، باید پیش نیازهایی را داشته باشید. در اولین بخش راهنمای خرید بلیط هواپیما از جمله بلیط هواپیمایی آتا و پرواز زاگرس به صورت اینترنتی می خواهیم در مورد این 3 پیش شرط اصلی برای این کار صحبت کنیم:

ایمیل معتبر و قابل دسترسی

اولین چیزی که برای خرید بلیط هواپیما آنلاین نیاز دارید، این است که یک ایمیل داشته باشید. یک ایمیل داشته باشید تا بتوانید با استفاده از آن در سایت چارتر123 ثبت نام کنید. برای ثبت نام در سایت وجود ایمیل الزامی است چرا که بلیط هواپیمای شما و رسید خرید و … به ایمیل شما ارسال می شود، پس حتما یک ایمیل معتبر داشته باشید تا در این زمینه به مشکل برخورد نکنید!

رمز دوم پویا برای خرید اینترنتی

این روزها هر خریدی که می خواهید به صورت اینترنتی انجام دهید، باید با استفاده از رمز دوم پویا انجام شود. در این زمینه شما هم لازم است که بلیط هواپیما خود را با استفاده از یک کارت بانکی عضو شتاب که رمز دوم پویا هم دارید، خرید کنید. اگر رمز دوم پویا ندارید، می توانید طبق یکی از دستورالعمل های بانک خود در این زمینه رفتار کنید تا رمز دوم پویا برای شما فعال شود.

پول به اندازه کافی!

شاید خنده دار باشد، اما سومین پیش نیاز برای خرید بلیط هواپیما این است که پول به اندازه کافی در حساب بانکی خود داشته باشید چرا که در اینجا دیگر پول نقد معنایی ندارد و برای خرید بلیط اینترنتی شما به پول در داخل حساب خود نیاز دارید. آیا شما هم در موقعیتی بوده اید که پول کافی برای خرید اینترنتی نداشته اید، اما پول نقد داشته باشید؟

راهنمای خرید بلیط هواپیما پس از برآورده شدن 3 پیش نیاز

خرید بلیط
Buy tickets

هنگامی که 3 پیش نیاز اساسی شما برطرف شد، نوبت آن می رسد که شما بلیط خود را تهیه کنید، اما برای این کار دو راه بیشتر ندارید! یعنی اصلا غیر این دو روش، شیوه ی دیگری برای خرید بلیط اینترنتی هواپیما وجود ندارد:

  • خرید از سایت هواپیمایی
  • خرید از یک سایت جامع

خرید از سایت هواپیمایی

شما در این روش به سایت های هواپیمایی مراجعه می کنید و اگر در آن روز و ساعتی که شما می خواستید، پرواز از شهر مبدا مورد نظر شما به مقصد دلخواه شما داشتند، آن را خریداری می کنید! بله این شیوه بسیار سخت و اعصاب بهم ریز است و نمی دانید که آیا قیمت مناسب همین است یا نه، اما شیوه دوم کدام است؟ در روش اول شما با انتخاب های بسیار کمی روبرو هستید.

در این راهنمای خرید بلیط به شما توصیه می کنیم که روش دوم را انتخاب کنید تا به صورت خیلی راحت بتوانید تمامی پروازها را ببینید و آن ها را مقایسه کنید. این کار باعث می شود که کار شما خیلی بهتر و راحت تر انجام شود. به عنوان مثال فرض کنید که شما می خواهید از مشهد به تهران سفر کنید. برای استفاده از این روش شما باید به سایت تک تک ایرلاین های فعال سر بزنید و در رابطه با این موضوع سرچ کنید. این کار باعث می شود که وقت بسیار زیادی از شما گرفته شود و در نهایت نتوانید بهترین قیمت را پیدا کنید.

خرید از یک سایت جامع

در این شیوه لازم است که شما اقدام به خرید از یک سایت جامع بکنید. در این روش شما می توانید به سایت چارتر123 مراجعه کنید. تاریخ رفت و برگشت خود، شهر مبدا و مقصد را انتخاب و در نهایت بر روی جستجو کلیک کنید! با این کار شما به صفحه ای منتقل می شوید که در آن به صورت کامل تمامی پروازهای شرکت های هواپیمایی در آن روز به همراه اطلاعاتی مانند ساعت، ظرفیت و … به شما نمایش داده می شود. با این شیوه شما می توانید یک انتخاب هوشمندانه در این زمینه داشته باشید.

در این شیوه کافی است که در سایت چارتر123 مقصد اول و دوم را انتخاب و تاریخ را بزنید تا تمامی قیمت ها و پروازهای مختلف را در یک صفحه مشاهده کنید. برای تمامی پروازهای داخلی و خارجی در سایت چارتر123 می توانید به همین شیوه اقدام کنید. ابتدا مبدا سپس مقصد و در نهایت تاریخ حرکت خود را پیدا کنید. این کار در نهایت باعث می شود که شما بتوانید با انتخاب شرکت هواپیمایی از بین دیگر شرکت های هواپیمایی، خیلی راحت به هدف خود برسید.

بهترین و بدترین صندلی های هواپیما را بشناسید

صندلی هواپیما
airplane seat

لازم است در این رابطه در راهنمای خرید بلیط صحبت شود که واقعا بهترین و بدترین صندلی های بلیط هواپیما کدام هستند؟ طبق آمارهای جهانی گفته شده است که اگر اتفاقی برای هواپیما در طول پرواز بیفتد که مجبور شود، فرود اظطراری داشته باشد، برخی از صندلی های هواپیما دارای شرایط بهتری در رابطه با دیگر شرایط هستند. طبق تحقیقاتی که دانشگاه گرینویچ انگلستان در این زمینه انجام داده است، بعد از بررسی 105 سانحه هوایی به این نتیجه رسیده است، مسافرانی که در قسمت جلوی هواپیما (معمولا 5 ردیف اول)، پشت یا جلوی خروجی ها می نیشنند، احتمال زنده ماندشان در حادثه های هوایی بسیار بیشتر از سایر افرادی است که در هواپیما است.

در نقطه مقابل این صندلی ها بدترین صندلی های هواپیما در حادثه های هوایی وجود دارند که ممکن است اگر در یک سانحه هوایی باشید، آسیب بیشتری به شما وارد شود. البته این صندلی ها در مسافرت های چند ساعته خواب و خوراک را هم معمولا از شما می گیرند، پس در هر شرایطی خیلی مناسب نیستند. صندلی های روبروی دستشویی ها صندلی های نزدیک آشپزخانه و صندلی های ردیف میانی هوایپما بدترین صندلی های هوایی در مسافرت، حادثه های هوایی و طول سفر هستند که بهتر است،ف سعی کنید از آن ها انتخاب نکنید! البته در بعضی مواقع این موضوع دست شما نیست، اما اگر انتخاب آن با خودتان بود، حتما این موارد را مد نظر داشته باشید.

بلیط لحظه آخری بخرید و ارزان تر سفر کنید (راهنمای خرید بلیط)

یکی از بهترین نکاتی که در جامع ترین راهنمای خرید بلیط هوایپما به صورت اینترنتی باید به آن بپردازیم، همین موضوع خرید بلیط لحظه آخری است! بلیط لحظه آخری در واقع بلیطی است که شما می توانید قبل از به پرواز در آمدن پرواز خرید کنید که معمولا شامل دو ساعت و خورده قبل از شروع پرواز است!

البته بلیط های لحظه آخری برای سفرهای خارجی معمولا به بلیط هایی گفته می شود که بیشتر از 3 ساعت بیش از پرواز است. اگر در این زمان سایتی برای شما اطلاعاتی داشته باشد، می توانید از آن استفاده کنید. همچنین توصیه می کنیم که اگر می خواهید، سفر شما دلچسب تر باشد، باید به فکر مخارج سفر خود باشید.

اگر محدودیت ندارید که کی به سفر بروید، بهترین روش این است که در خانه یک ساک و چمدان آماده داشته باشید تا هر وقت بلیط لحظه آخری خوبی برای شما پیدا شد، آن را خریداری کنید. این کار باعث می شود که در کمترین زمان ممکن خود را به فرودگاه برسانید و از این بلیط ارزان قیمت تر لذت ببرید. در نظر داشته باشید که خرید بلیط هوایپما یک ساعت و نیم قبل از پرواز داخلی و سه ساعت قبل از پرواز خارجی امکان پذیر نیست چرا که باجه ها بسته شده اند و فرصت تمام شده است.

قوانین بار همراه مسافر چیست؟

بار همراه مسافر
Passenger companion load

در این راهنمای خرید بلیط باید به شما بگوییم که تا چه اندازه می توانید بار را به صورت رایگان با خود حمل کنید و به داخل هواپیما ببرید! با توجه به مقصد، کلاس پروازی، شرایط هوایی و … این که میزان بار رایگان قابل حمل چقدر است، می تواند برای شما یکی از ضروریاتی باشد که در مورد آن باید اطلاعات کافی داشته باشید.

بهتری است در این زمینه بدانید که به طور میانگین و معمول در شرکت های هواپیمایی میزان بار مجاز برای حمل و نقل معمولا حدود 20 کیلوگرم به ازای هر نفر است! البته میزان دقیق بار مجاز در بلیط اینترنتی شما باید ذکر شده باشد. در این زمینه اگر سوالی دارید، می توانید قوانین شرکت هواپیمایی انتخابی خود را در سایت آن مشاهده و اقدام به خرید آن کنید.

سخن آخر در مورد راهنمای خرید بلیط

حال که تصمیم گرفته اید، بلیط خود را اینترنتی بخرید، پس از برآوردن پیش نیازها به این بپردازید که بلیط را از کجا بخرید و چکاری باید در این زمینه انجام دهید؟ کارشناسان ما هم به عنوان راهنما در کنار شما هستند تا اطلاعات خوب و دقیقی در این زمینه به شما بدهند. همچنین نظرات خود را در این زمینه و در رابطه با تجربیات خرید به صورت اصولی را می توانید در بخش نظرات با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.