معرفی پارک ملت مشهد + مسیریابی در نقشه گوگل

پارک ملت مشهد
مدت زمان مطالعه مقاله پارک ملت مشهد: 6 دقیقه

پارک ملت مشهد که در سال 1343 در غرب شهر زیبای مشهد ساخته شد از بزرگ ترین پارک های ایران به شمار می رود که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. در این بوستان شهربازی قرار دارد که دارای وسایل بازی مدرن می باشد و بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه را در خود جای داده است. این شهربازی که به عنوان اولین شهربازی مشهد شناخته می شود و در سال 1351 ساخته شده است، از قسمت مرکزی پارک شروع شده و تا قسمت های شرقی آن ادامه می یابد.

 

مقدمه

پارک ملت مشهد که در سال 1343 در غرب شهر زیبای مشهد ساخته شد از بزرگ ترین پارک های ایران به شمار می رود که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. در این بوستان شهربازی قرار دارد که دارای وسایل بازی مدرن می باشد و بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه را در خود جای داده است. این شهربازی که به عنوان اولین شهربازی مشهد شناخته می شود و در سال 1351 ساخته شده است، از قسمت مرکزی پارک شروع شده و تا قسمت های شرقی آن ادامه می یابد. از جمله وسایل بازی که در این شهربازی قرار گرفته است می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سرسره بادی پارک ملت مشهد
ماشین برقی
گردش فضایی
سالتو چهار نفره

این شهربازی از سال ۱۳۹۰ به عضویت موسسه بین المللی شهربازی های جهان IAAPA درآمده و دارای ۳۲ وسیله تفریحی برای کودکان، جوانان و خانواده می باشد که از نظر تنوع و کیفیت در سطح کشور بی نظیر می باشند. مجموعه پارک ملت مشهد از چهار طرف دسترسی دارد. درب اصلی از طرف بلوار امامت می باشد و درب دیگر در بلوار معلم قرار دارد. درب دیگر در سمت بزرگراه کلانتری است و درب دیگر آن نیز در بزرگراه وکیل آباد جای گرفته است. جهت آشنایی بیشتر با پارک و شهربازی ملت با این مقاله از charter123 همراه باشید.

آشنایی با پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد یکی از پر طرفدار ترین شهربازی های ایران به شمار می رود که بسیاری از گردشگران، هنگام سفر به مشهد این پارک را در برنامه گردش و تفریحات خود قرار می دهند. این پارک در سال 1343 خورشیدی در دوره سلطنت محمدرضا پهلوی در بزرگ ترین بوستان شهر مشهد ساخته شد. پس از گذشت چند سال به علت توسعه شهری این پارک به داخل شهر انتقال یافت. پروژه ساخت پارک ملت مشهد در ابتدا ایده دو مهندس انگلیسی بوده که پس از مدتی مهندسان ایرانی، پروژه را در دست گرفته و شهربازی را به اتمام رساندند.

مجموعه ی پارک ملت مشهد که بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه را در خود جای داده است وسعتی به متراژ 30 هزار متر مربع دارد. این پارک محیط مناسبی برای بازی و تفریح افراد با رنج سنی مختلف می باشد به گونه ای که آن ها می توانند در کنار هم از بازی های این مجموعه لذت برده و اوقات خوشی را برای خود رقم بزنند. پارک ملت مشهد در حاشیه بزرگراه وکیل آباد و ضلع شمال غربی تقاطع آزادی واقع شده و جزئی از شهر مشهد به شمار می رود که به زیبایی و تمیزی هوای این شهر افزوده است. این پارک شامل 35 هزار اصل درخت می باشد که از قدمتی چند ساله برخوردارند.

تجربه هیجان واقعی با شهربازی پارک ملت

شهربازی پارک ملت مشهد، از قسمت مرکزی پارک شروع شده و تا قسمت‌ های شرقی آن ادامه می‌ یابد. این شهربازی در سال 1351 خورشیدی ساخته شد و به عنوان اولین شهربازی مشهد شناخته می شود. یکی از مهم‌ ترین بازی های ساخته شده در شهربازی پارک ملت، بزرگ‌ ترین چرخ‌ و فلک خاورمیانه است که دارای 80 متر قطر و 250 تن وزن می باشد. این چرخ‌ و فلک که در سال 1384 راه اندازی شد، می تواند در هر چرخشی که انجام می دهد، نزدیک 450 نفر را تا ارتفاع 80 متر به بالا ببرد. جالب است بدانید که صفر تا صد ساخت این چرخ‌ و فلک به مدت 2 سال توسط بخش خصوصی صورت گرفته و این مجموعه نخستین دارنده استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور به شمار می رود که از سال 1390 خورشیدی به عضویت اتحادیه جهانی IAAPA درآمده است.

چرا شهربازی پارک ملت مشهد؟

تنها شهربازی استاندارد در ایران و پربازدیدترین آن ها به شمار می رود.
قرار گیری یکی از بزرگ ترین چرخ و فلک ها یا فانفار های خاورمیانه در این مجموعه
شهربازی پارک ملت مشهد یکی از کامل ترین مجموعه های بازی و هیجانی را در خود جای داده است.
از کامل ترین مجموعه ها برای سرگرمی و بازی تمام اعضای خانواده در ایران به شمار می رود و تمامی افراد می توانند در هر سنی از بازی های این شهربازی لذت ببرند.

بازی‌ های ارائه شده در شهربازی پارک ملت مشهد

جمپینگ (آسانسور)
قطار
هلیکوپتر
کشتی صبا
دنیای حیوانات
آفتاب‌ مهتاب
سرسره بادی پارک ملت مشهد
ماشین برقی
گردش فضایی
سالتو چهار نفره
اسکای فلایر
شاتل باس
قطار کودکان
قایق (دستی)
استخر توپ (غیر بادی)
سینما چند بعدی
تکان‌ دهنده زرد و قرمز
تکان‌ دهنده موتور با ال سی دی
تکان‌ دهنده کودک کیتی و …

راهنمای بازدید از پارک ملت

در ضلع شرقی پارک ملت مشهد، دریاچه بوستان قرار گرفته و در مرکز پارک ساختمان فرهنگی هنری امام رضا ساخته شده و ضلع غربی نیز شامل زمین‌های ورزشی است. زمین‌ های ورزشی این بوستان دارای بزرگ ترین استخر روباز مشهد به طول 50 متر با ظرفیت 400 نفر، زمین چمن برای فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس، پیست اسکیت و .. می باشد. همچنین در دور تا دور پارک ملت مشهد، زمین مخصوص دویدن و ورزش قرار گرفته است و قسمتی از بوستان نیز زمین سرپوشیده مخصوص بانوان قرار دارد که دارای وسایل ورزشی نیز می باشد.

اگر شما قصد بازدید از تمامی قسمت‌ های پارک ملت مشهد را دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که بازدید از تمامی این مجموعه نیاز به صرف زمان زیادی دارد. البته مدت زمان بودن در این پارک، بستگی به این دارد که شما دام قسمت پارک را انتخاب می کنید. اگر هدفتان از رفتن به این پارک تنها قدم زدن و لذت بردن از فضای دلنشین آن می باشد نیاز به زمان کمتری می باشد اما اگر قصد دارید برای تفریح به شهربازی بروید باید حداقل 3 الی 4 ساعت از وقتتان را در نظر بگیرید. همچنین بهتر است در آخر هفته که مشغله کمتری دارید را برای رفتن به شهربازی اختصاص دهید.

دسترسی به پارک ملت مشهد

برای اینکه با خودرو شخصی بتوانید به پارک ملت مشهد که در شمال غرب میدان آزادی یا همان فلکه پارک قرار گرفته است، بهتر است از بزرگراه وکیل آباد وارد بلوار امامت شوید و از آن جا به سمت درب ورودی پارک بروید.
اگر قصد دارید با مترو به پارک ملت مشهد بروید، در ضلع غربی این پارک ایستگاه مترویی به نام پارک ملت قرار گرفته که می توانید در این ایستگاه پیاده و سپس چند متر جلوتر به سمت درب ورودی پارک بروید.
دسترسی به پارک ملت مشهد با اتوبوس: برای اشخاصی که از اتوبوس برای رسیدن به پارک ملت استفاده می کنند، در ضلع غربی این پارک ایستگاهی به نام پارک ملت قرار گرفته که فاصله درب ورودی پارک تا این ایستگاه چند دقیقه پیاده روی نیاز دارد.

هزینه بلیط و ساعات کاری

برای گذراندن ساعتی خوش و مفرح به همراه عزیزانتان می توانید به پارک ملت مشهد سر بزنید و شهربازی هیجان انگیر و جذاب آن را انتخاب نمایید. بازدیدکنندگان از این مجموعه بازی می‌ توانند تنها با پرداخت 110 هزار تومان و عضویت در باشگاه مشتریان، تا انتهای سال 98 به صورت رایگان وارد شهربازی شوند و از بازی‌ هایی همچون ترن هوایی، آکروجت فضایی، کشتی، چرخ و فلک، پرواز در آسمان به صورت رایگان استفاده نمایند. برای اینکه کارت و عضویت در باشگاه مشتریان را دریافت کنید می توانید به درب ورودی غربی شهربازی مراجعه کنید. این مجموعه همه روز از ساعت 16 تا 1 پذیرای عموم مردم می باشد.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد پارک ملت مشهد در سال 1343 ساخته شد. این پارک در ابتدا اینده دو مهندس انگلیسی بوده که پس از مدتی مهندسان ایرانی پروژه را در دست گرفته و آن را به اتمام می رسانند. این مجموعه دارای اولین شهربازی ساخته شده در مشهد می باشد که بازی های متنوعی را برای افراد با سنین مختلف در خود جای داده است. اگر تنها قصد قدم زدن در پارک را دارید می توانید یک یا دو ساعت از تایم خود را به آن اختصاص دهید اما اگر قصدتان تفریح در شهربازی می باشد بهتر است در روزهایی که مشغله کمتری دارید بروید چرا که وسایل بازی آن به میزانی سرگرم کننده می باشد که ممکن است 3 الی 4 ساعت از تایم شما را بگیرد.

در مشهد هرساله میلیون‌ها نفر به قصد رفتن به حرم امام هشتم به این شهر سفر می‌کنند، اما این شهر زیارتی علاوه بر جنبه زیارتی خود، جنبه تفریحی و گردشگری هم دارد که برای آشنایی بیشتر با این شهر می توانید به لینک بهترین جاهای دیدنی مشهد  مراجعه کنید. شما می توانید نظر خود را با ما و سایر افراد در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. شما می توانید نظرات خود را با ما و سایر افراد در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *