آیا بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد به کمتر شدن هزینه‌های سفر کمک می‌کند؟

بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد

مدت زمان مطالعه مقاله بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد : 9 دقیقه


اگر از علاقمندان سفر کردن با هواپیما هستید حتماً تاکنون بارها اصطلاح بلیط چارتر را شنیده‌اید و یا حتی از پروازهای چارتر استفاده کرده‌اید؛ اما آیا می‌دانید که تفاوت بلیط چارتر با بلیط سیستمی چیست؟ ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با مزایای بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد بیشتر آشنا کنیم و به بررسی تفاوت‌های بلیط چارتری و بلیط سیستمی بپردازیم؛ پس با ما همراه شوید.

 

 

مقدمه

اگر از علاقمندان سفر کردن با هواپیما هستید حتماً تاکنون بارها اصطلاح بلیط چارتر را شنیده‌اید و یا حتی از پروازهای چارتر استفاده کرده‌اید؛ اما آیا می‌دانید که تفاوت بلیط چارتر با بلیط سیستمی چیست؟ خرید بلیط‌ سیستمی به صرفه‌تر است یا بلیط چارتری؟ کلمه چارتر به معنای اجاره کردن کامل است. در واقع دفاتر فروش بلیط هواپیما از شرکت‌های هواپیمایی صندلی‌های یک پرواز را اجاره می‌کنند و سپس آن‌ها را با قیمتی بیشتر در اختیار مردم قرار می‌دهند. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با مزایای بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد بیشتر آشنا کنیم و به بررسی تفاوت‌های بلیط چارتری و بلیط سیستمی بپردازیم؛ پس با ما همراه شوید.

 

بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد یا خرید بلیط سیستمی؛ کدام یک بهتر است؟

برخی از افراد تصور می‌کنند که اگر برای سفرشان بلیط چارتر خریداری کنند ممکن است در طول سفر دچار مشکل شوند یا پرواز بی‌کیفیتی را تجربه کنند در حالی که این باور کاملاً اشتباه است و تفاوتی میان افرادی که بلیط چارتری دارند و کسانی که بلیط سیستمی خریده‌اند وجود ندارد زیرا همه آن‌ها با یک هواپیما پرواز می‌کنند و از نظر پذیرایی و نوع صندلی نیز میان آن‌ها و دیگران تفاوتی وجود ندارد. حتی ممکن است در یک پرواز امکان خرید بلیط چارتر بیزینس هم برای شما وجود داشته باشد. مهم‌ترین تفاوت بین بلیط‌ های چارتری و بلیط‌ های سیستمی میزان هزینه‌ای است که مسافران برای خرید بلیط می‌پردازند. بهتر است بدانید که بلیط‌ های چارتر توسط شرکت چارترکننده به فروش می‌رسد و شما بلیط هواپیما را به صورت مستقیم از شرکت هواپیمایی مانند پرواز زاگرس خریداری نمی‌کنید به همین دلیل نرخ بلیط ‌های چارتر با بلیط ‌های سیستمی تفاوت دارد.

البته گاهی اوقات به دلیل خالی ماندن صندلی‌های چارتر شده، قیمت بلیط های چارتری بسیار ارزان‌تر از بلیط‌ های سیستمی می‌شوند زیرا در هر صورت شرکت چارترکننده مجبور است تا هزینه تمام صندلی‌هایی را که اجاره کرده است به شرکت هواپیمایی بپردازد به همین دلیل چارترکننده‌ها تلاش می‌کنند با استفاده از روش‌های مختلفی بلیط های چارتر را به فروش برسانند تا علاوه بر پرداخت هزینه صندلی‌ها سود قابل توجهی نیز به دست بیاورند. بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد برخی برای افرادی که محدودیتی برای انتخاب زمان سفر ندارند می‌تواند بسیار ایده‌آل باشد زیرا با خرید بلیط در لحظات آخر می‌توانند هزینه کمتری بابت بلیط هواپیما پرداخت کنند. با این حال ما به کسانی که باید در موعد مشخصی سفر کنند توصیه می‌کنیم بلیط های سیستمی را خریداری کنند زیرا ممکن است بلیط چارتر برای تاریخ یا ساعت مدنظرشان پیدا نکنند و از پرواز جا بمانند.

 

چه زمانی برای بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد مناسب‌تر است؟

حال که با تفاوت‌های بلیط چارتری و بلیط سیستمی آشنا شدید ممکن است این سؤال برای شما به وجود آمده باشد که بهتر است چه زمانی را برای بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد انتخاب کنید؟ روزهایی از سال که تعداد مسافرت‌ها کاهش پیدا می‌کند، بهترین زمان برای بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد است زیرا همان‌طور که گفتیم چارترکننده‌ها برای این که دچار ضرر نشوند و بتوانند تمام بلیط ‌های چارتر را بفروشند، حاضرند بلیط ‌ها را با قیمت بسیار پایینی در اختیار مسافران قرار دهند پس می‌توان گفت بهترین وقت برای خرید بلیط چارتری زمانی است که مردم کمتر به مسافرت می‌روند و زمان کمی تا بسته شدن سیستم فروش بلیط هواپیما مانده است.

این نوع بلیط‌ ها با نام بلیط‌ های لحظه آخری نیز شناخته می‌شوند؛ اما در روزهایی مانند تعطیلات عید نوروز که تعداد مسافرت‌ها افزایش پیدا می‌کنند خرید بلیط چارتر علاقلانه نیست زیرا بلیط ‌های چارتر در این روزها بسیار گران هستند. دلیل گرانی بلیط چارتر نیز افزایش تقاضای مردم برای خرید بلیط هواپیما است بنابراین اگر قصد سفر در تابستان، عید نوروز و سایر روزهای تعطیل را دارید بهتر است به فکر خرید بلیط‌ های سیستمی باشید.

 

چه کسانی نباید بلیط چارتر بخرند؟

بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد برای کسانی که می‌خواهند با کودکانشان سفر کنند مناسب نیست زیرا قیمت بلیط چارتر برای همه یکسان است؛ بنابراین اگر فرزندان خردسالتان با شما همسفر هستند بهتر است برای خرید بلیط چارتر عجله نکنید. در این مواقع ما به شما توصیه می‌کنیم تا هزینه خرید بلیط‌ های چارتری را برای کل خانواده‌تان حساب کنید و فقط در صورتی بلیط چارتری را خریداری کنید که جمع کل هزینه خرید این نوع بلیط ‌ها از هزینه‌ای که باید برای خرید بلیط ‌های سیستمی پرداخت کنید، کمتر شود زیرا معمولاً قیمت بلیط‌ های سیستمی برای خردسالان و نوزادان کمتر از افراد بزرگسال است به همین دلیل ممکن است مجموع قیمت‌های بلیط سیستمی کمتر از مقدار هزینه‌ای باشد که باید برای خرید بلیط چارتری پرداخت کنید.

همچنین بهتر است کسانی که احتمال کنسل شدن سفرشان وجود دارد، بلیط چارتری نخرند زیرا هزینه کنسل کردن بلیط‌ های چارتری بسیار زیاد است در حالی که اگر بخواهید بلیط‌ های سیستمی را کنسل کنید می‌توانید به راحتی مبلغی از هزینه‌ای که برای خرید بلیط پرداخت کرده‌اید را پس بگیرید. پس اگر از انجام سفرتان مطمئن نیستید، ریسک نکنید و بلیط سیستمی بخرید. نکته دیگری که در مورد خرید بلیط ‌های هواپیما بدانید این است که به هیچ وجه امکان تغییر تاریخ پرواز و یا تغییر نام مسافر در بلیط ‌های سیستمی و چارتری وجود ندارد پس فقط زمانی بلیط بخرید که احتمال کنسل شدن سفر از طرف شما بسیار کم است.

 

آیا راهی برای کنسل کردن بلیط‌ های چارتری وجود دارد؟

یکی از تفاوت‌های اساسی بلیط ‌های سیستمی با بلیط‌ های چارتری این است که معمولاً امکان کنسل کردن بلیط ‌های چارتری وجود ندارد و اگر شرایط کنسل کردن نیز وجود داشته باشد باید هزینه زیادی را بابت جریمه کنسلی پرداخت کنید بنابراین فقط زمانی بلیط‌ های چارتر را خریدار کنید که از انجام سفرتان مطمئن هستید. همچنین اگر قصد بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد را دارید به وب‌سایت‌های معتبر فروش بلیط مراجعه کنید زیرا برخی از افراد سودجو با تبلیغ بلیط‌ های ارزان‌قیمت از مردم کلاهبرداری می‌کنند.

 

سخن پایانی

خوشبختانه امروزه امکان بلیط ارزان چارتر پرواز مشهد برای همه وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی از طریق سایت‌های معتبر فروش بلیط هواپیما برای خود و خانواده‌تان بلیط ‌های چارتری تهیه کنید. تفاوت بلیط‌ های چارتری و بلیط ‌های سیستمی در قیمت آن‌ها است. بلیط ‌های سیستمی نرخ مشخصی دارند در حالی که قیمت بلیط ‌های چارتری به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت بلیط‌ های چارتری در ماه‌هایی که افراد کمتری مسافرت می‌کنند ارزان‌تر است؛ اما در ایام تعطیلات که میزان تقاضاها برای خرید بلیط هواپیما بیشتر می‌شود، خرید بلیط‌ های چارتری توجیه اقتصادی ندارد.

 

برای خرید بلیط چارتر پرواز مشهد با بهترین نرخ فقط کافییست به سایت چارتر 123 مراجعه کنید و از خدمات متنوع این سایت بهره مند شوید.

http://charter123.ir

 

0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *