چه عواملی بر روی قیمت بلیط چارتر تاثیر می گذارند؟

یکی از مواردی که همیشه دارای استرس ها و نگرانی های خاص خود است، همین خرید بلیط هواپیما است! در این زمینه البته کمی متفاوت است که آیا می خواهید یک بلیط چارتری بخرید و یا یک بلیط سیستمی…! شما معمولا به دنبال بهترین قیمت بلیط چارتر یا سیستمی می گردید و به دنبال شیوه ای هستید که سفر خود را تا می توانید، ارزان تر کنید، اما در این شیوه انجام چه کارهایی می تواند مفید باشد؟ چه چیزهایی بر روی قیمت بلیط شما تاثیرگذار هستند، اما شما روحتان هم از آن ها خبر ندارد؟ در این زمینه باید چکارهایی انجام بدهید که قیمت بلیط شما کاهش پیدا کند؟ در این مقاله از charter123 تمام تلاش خود را کرده ایم تا به بهترین شکل مشکلات شما در این زمینه را حل کنیم، کافی است که با ما همراه باشید و این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

رزرو آنلاین بلیط هواپیما کار سختی نیست!

پروازی ارزان
cheap flight

همه ما می دانیم که خرید و رزرو آنلاین بلیط هواپیما از جمله هواپیمایی آتا و پرواز زاگرس از آژانس های اینترنتی معتبر کار خیلی سختی نیست، اما عواملی هستند که ممکن است، این کار را دشوار و یا حتی پیچیده کند. عواملی که بر روی قیمت بلیط هوایپما تاثیر می گذارند از آن دست مواردی هستند که باید برای آن ها راه حل های جدی پیدا کنید. راه حل هایی که می توانند مشکلات شما را حل کنند و باعث شوند که یک سفر ارزان و دلچسب داشته باشید.

ما به عنوان کارشناسان چارتر123 در این زمینه تمامی عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بلیط چارتر را برای شما گردآوری کرده ایم و اگر در این زمینه راه حلی هم وجود داشته باشد، برای شما آماده کرده ایم. شما با استفاده از این راه حل ها قادر هستید که مشکلات خود را حل کنید و از تاثیر این عوامل مهم بر روی قیمت، کم کنید. آیا آماده هستید که سفر دلچسب و ارزانی داشته باشید؟ بیاید بیش تر از به مقدمات نپردازیم و به سراغ اصل مطلب برویم.

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بلیط چارتر چیست؟

در نظر داشته باشید که قیمت یک بلیط هواپیما در هر مسیر بر اساس موارد بسیار زیادی سنجیده و چیده می شود که اگر از آن ها اطلاع کافی داشته باشید، باعث می شود که بهتر از قبل در این زمینه تصمیم بگیرید و بلیط مد نظر خود را انتخاب کنید. متاسفانه در این زمینه شاهد اتفاقات مختلف و عجیبی هستین که برخی از مسافران را عصبانی می کند.

به عنوان مثال چندی پیش بر اثر یکسری از اتفاقات بعد از خرید یک صندلی در هواپیما توسط یک مسافر، شاهد این بودیم که مسافر دیگر نمی تواند یک صندلی با همان قیمت در هواپیما بخرد چرا که قیمت بلیط ها چند برابر شده بودند! عدم توجه به زمان و مواردی از این دست مشکلاتی را برای مسافران بوجود می آورد. پس اگر نمی خواهید جزو این دسته از افراد باشید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

خرید بلیط هواپیما در مناسبت ها و تعطیلات رسمی

شاید یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بلیط چارتر این باشد که بلیط را در چه تاریخی و برای چه زمانی می خواهید بخرید! تاریخ و زمان خرید بسیار مهم است و می تواند تاثیر به شدت زیادی بر روی قیمت داشته باشد. به عنوان مثال در دهه کرامت که نزدیک به زمان ولادت حضرت رضا علیه السلام، امام هشتم شیعیان است، مسافرت ها و سفرهای هوایی به سمت مشهد زیاد می شود و این موضوع تا حد زیادی قیمت بلیط های مشهد را افزایش می دهد.

همچنین در زمان نزدیک عید نوروز شاهد این هستیم که سفرها به سمت جنوب ایران مخصوصا جزیره کیش زیاد می شود. همین موضوع باعث می شود که قیمت بلیط های سفر به این جزیره تا حد زیادی افزایش پیدا کند. پس اگر می خواهید سفر ارزان تری را تجربه کنید، بهتر است به تاریخی که می خواهید در آن قیمت بلیط چارتر را چک کنید، دقت داشته باشید.

رزو و ساعت پرواز هواپیما عاملی دیگر در تعیین قیمت بلیط چارتر

بلیط چارتر شرکت هواپیمایی
Airlines

یکی دیگر از مواردی که تاثیر زیادی بر روی قیمت نهایی بلیط چارتر هوایپما می گذارد، این است که پرواز شما در چه ساعتی از شبانه روز و چه روزی از هفته می خواهد برگزار شود؟ اگر می خواهید که پرواز ارزان تری داشته باشید و قیمت بلیط چارتری شما ارزان تر باشد، توصیه می کنیم که بلیط هوایپما اول صبح یا آخر شب و همچنین روزهای وسط هفته را برای پرواز انتخاب کنید.

قیمت این پرواز ها مناسب تر هستند! در این زمینه اگر نیاز به مشورت و یا مشاوره رایگان دارید، کافی است که با کارشناسان ما در بخش پشتیبانی چارتر123 تماس بگیرید. برای ما افتخاری است که بتوانیم به شما کمک کنیم.

شرکت هواپیمایی و کلاس پروازی عامل تاثیرگذاری دیگر بر روی قیمت

در کشور عزیزمان ایران حدود 22 شرکت هواپیمایی در حال فعالیت است که حدود 15 عدد از آن ها پروازهای متعددی دارند و ما بقی یا غیرفعال هستند و یا تعداد پروازهای آن ها کم است و به حساب نمی آید! در این زمینه بهتر است در نظر داشته باشید که این عامل هم می تواند تا حد زیادی بر روی قیمت بلیط هواپیمای شما تاثیر بگذارد. در واقع اگر می خواهید سفر ارزان و خوبی داشته باشید، لازم است که حتما در رابطه با این موضوع فکر کنید که کدام شرکت هواپیمایی را می خواهید انتخاب کنید؟

برخی از شرکت های هواپیمایی به واسطه خدمات خاصی که ارائه می کنند، پروازهای گران قیمت تری نسبت به سایر شرکت ها دارند. شما هم بهتر است در این زمینه بدانید که بهتر است از کدام شرکت هواپیمایی استفاده کنید که نسبت به خدماتی که ارائه می دهد برای شما قیمت مناسب تری دارد؟ به طور قطع پروازهای ایرلاین های ماهان، ایران ایر و آسمان با توجه به سطح پروازی بسیار گران قیمت تر نسبت به پروازهای زاگرس، تابان و … هستند.

قیمت بلیط چارتر هواپیمایی ماهان به چه صورت است؟

همانطور که احتمالا قبلا هم با این موضوع مواجه شده اید، شرکت و ایرلاین هوایی ماهان یکی از بهترین و معروف ترین شرکت های هواپیمایی ایرانی است که در حال دادن خدمات به مسافرین عزیز برای انتقال و جابجایی آن هاست. این شرکت ایرانی با توجه به خدمات خاص خود که در طول پرواز ارائه می کند، نسبت به دیگر شرکت های هواپیمایی در مسیرهای هوایی مشابه دارای قمیت بیشتری است.

به عنوان مثال در مسیر پرواز مشهد به تهران، اگر نگاهی به لیست قیمت بلیط های پرواز در چارتر123 بیندازید، متوجه می شوید که قیمت بلیط هواپیمایی که شرکت ماهان ارائه می کند، بسیار بیش تر از سایر شرکت های هواپیمایی است. البته در نظر داشته باشید که تقاضای زیاد برای بلیط هواپیمایی این شرکت هم در این زمینه اصلا بی تاثیر نیست چرا که بلیط های ارزان قیمت این شرکت هواپیمایی به سرعت به فروش می روند.

چند راهکار برای پیدا کردن بهترین قیمت بلیط چارتر

بلیط چارتر هواپیما
plane tickets

اگر شما هم می خواهید که سفر شما اختصاصی باشد، لازم است که بدانید راهکارهای متعددی در این زمینه وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال راهکارهای زیر از جمله بهترین روش هایی هستند که در پیدا کردن این درس می توانید به آن ها توجه داشته باشید:

قیمت بلیط تمامی شرکت های هواپیمایی را چک کنید

اگر می خواهید که بهترین قیمت چارتر را پیدا کنید، می توانید با استفاده از سایت چارتر123 تمامی بلیط های پروازهایی که از مبدا شما را به مقصد می روند را مشاهده کنید. در این زمینه سایت چارتر123 تمامی بلیط ها به همراه ساعت پروازی و مشخصات دیگر برای بررسی به شما نشان می دهد. شما می توانید بر اساس نیاز خود و خواسته هایی که دارید، یکی ازاین بلیط ها را انتخاب کنید. در این زمینه بهتر است که از فیلترهای مشخص کننده هم استفاده کنید تا بلیطی با قیمت مناسب را پیدا کنید که با شرایط شما همخوانی بیشتر دارد.

شبکه های اجتماعی را دنبال کنید

یکی از بهترین روش های پیدا کردن بلیط های لحظه آخری این است که شبکه های اجتماعی این شرکت ها را دنبال کنید چرا که در آن ها بلیط های لحظه آخری با قیمت به شدت پایینی به شما توصیه می شود که آن ها ار تهیه کنید. در این زمینه بهتر است که بدانید می توانید همیشه یک ساک آماده سفر در خانه داشته باشید تا در این شرایط بتوانید سریعا به مسافرت بروید و از مناسب ترین قیمت بلیط چارتر لذت ببرید.

سخن آخر

شما هم اگر در زمینه پیدا کردن بهترین قیمت بلیط چارتر تجربه هایی دارید، می توانید در بخش نظرات با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. این کار باعث می شود که افراد بیشتری از نظرات و تجربیات شما استفاده کنند. همچنین می توانید در این زمینه اگر نیاز به مشاوره دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید!