جامع ترین راهنمای سفر به کانادا

راهنمای سفر به کانادا
مدت زمان مطالعه مقاله راهنمای سفر به کانادا: 12دقیقه

کانادا کشوری است که از سمت شرق تا اقیانوس اطلس، از سمت شمال تا اقیانوس منجمد شمالی و از سمت غرب تا اقیانوس آرام در شمال قاره آمریکای شمالی گسترده شده است که از 10 استان و 3 قلمرو تشکیل شده است. لازم است بدانید که کانادا دومین کشور پهناور جهان است که سرمایه‌ دارانی از سراسر جهان و نخبه‌ های علمی را در ظرفیت بسیار زیاد جذب می‌کند و همین‌ طور به دلیل داشتن مکان های گردشگری فراوان باعث شده است تا تمام مردم دنیا مخصوصا ایرانی‌ ها در راس لیست خود اقامت کانادا و ویزای کانادا را در اولویت قرار دهند. هم‌ چنین کانادا به دلیل داشتن شهرهای بسیار زیبا، طبیعت شگفت ‌انگیز و نزدیکی به ایالت متحده آمریکا به یک مقصد بسیار محبوب برای گردشگران تبدیل شده است.

فهرست مطالب
 • مقدمه

 • راهنمای سفر به کانادا

  • هزینه‌ های معمول در کانادا

   • هزینه اقامتگاه ‌ها و هتل‌ های کانادا
   • هزینه حمل و نقل در کانادا
   • هزینه سرگرمی ‌ها
   • هزینه خورد و خوراک
  • مکان های گردشگری کانادا

   • فستیوال Stampede کلگری
   • شهر ونکوور
   • گالری‌ های تورنتو
   • منطقه آتلانتیک کانادا
   • آبشار نیاگارا
   • شهر کوئه بک
  • بهترین زمان سفر به کانادا

 • سخن پایانی

 

مقدمه

کانادا کشوری است که از سمت شرق تا اقیانوس اطلس، از سمت شمال تا اقیانوس منجمد شمالی و از سمت غرب تا اقیانوس آرام در شمال قاره آمریکای شمالی گسترده شده است که از 10 استان و 3 قلمرو تشکیل شده است. لازم است بدانید که کانادا دومین کشور پهناور جهان است که سرمایه‌ دارانی از سراسر جهان و نخبه‌ های علمی را در ظرفیت بسیار زیاد جذب می‌کند و همین‌ طور به دلیل داشتن جاذبه ‌های گردشگری فراوان باعث شده است تا تمام مردم دنیا مخصوصا ایرانی‌ ها در راس لیست خود اقامت کانادا و ویزای کانادا را در اولویت قرار دهند. هم‌ چنین کانادا به دلیل داشتن شهرهای بسیار زیبا، طبیعت شگفت ‌انگیز و نزدیکی به ایالت متحده آمریکا به یک مقصد بسیار محبوب برای گردشگران تبدیل شده است.

لازم است بدانید که کانادا دومین کشور مهاجر پذیر در دنیا می‌باشد که تقریبا می‌توان گفت 60 درصد جمعیت آن را مردم فرانسه و 20 درصد جمعیت آن را مردم انگلیس تشکیل داده‌اند که این کشور در سال 1935 نیز به استقلال کامل رسیده است. زندگی در کانادا دارای کیفیت بسیار بالا می‌باشد که با جمعیت 35 میلیونی شامل حقوق شهروندی و رفاه کامل اجتماعی و اقتصادی است که در درخواست ویزای کانادا و جذب مهاجرت نقش بسیار بزرگی برای ایرانیان دارد. البته ناگفته نماند که کو‌ه‌ های پر یخ و برف کانادا نظیر یوکان و ساحل‌ هایی همانند کلگری که در قسمت شرقی کانادا واقع شده است و هم‌ چنین جنگل ونکوور از بهشت ‌های دیدنی کانادا می‌باشد که انگیزه‌ی ویزای تحصیلی و اقامت کانادا و درخواست ویزای توریستی کانادا را چند برابر کرده است.

همان ‌طور که می‌دانید کانادا وسعت بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است که به دلیل قرار داشتن آن در بین اقیانوس آرام، منجمد شمالی و اطلس، باعث خلق سواحل بی ‌نظیری در این کشور شده است که همین عامل کانادا را بسیار جذاب و دیدنی ‌تر کرده است. بهتر است بدانید که اتاوا پایتخت کانادا می‌باشد و این کشور با نماد افرا در بین بیشتر مردم جهان شناخته شده است. جالب است بدانید که در کنار تمامی جاذبه‌ های متنوع کانادا حضور مهاجرانی با قومیت ‌های مختلف از سراسر جهان در این کشور باعث شده است تا گردشگران در کانادا احساس غربت نکنند و آداب و رسوم و فرهنگ خودشان را نیز قسمتی از فرهنگ کانادایی بدانند که همین عامل نیز برای تبدیل شدن کانادا به یک مقصد گردشگری پرطرفدار بسیار موثر بوده است. اگر شما نیز قصد سفر به کانادا دارید در ادامه این مقاله از charter123 با عنوان راهنمای سفر به کانادا با ما همراه باشید تا شما را با برخی از نکات سفر به این کشور آشنا کنیم.

راهنمای سفر به کانادا

هزینه‌ های معمول در کانادا

ممکن است حتی زمانی که شما یک برنامه ریزی بسیار دقیق برای سفرتان به کانادا انجام داده‌اید، باز هم هزینه ‌ها از کنترل شما خارج شود و هزینه‌ های پیش بینی نشده و مالیات ‌های خارجی بودجه سفرتان را مورد تهدید قرار دهد که در این صورت شرایطی که در تصورتان بود کاملا به هم می‌ریزد و شما از سفرتان لذت نخواهید برد. در این بخش به منظور این‌ که شما بتوانید هزینه سفر به کانادا را به طور تقریبی تخمین بزنید و یک سفر لذت بخش داشته باشید، هزینه ‌ها را به چهار بخش نظیر هزینه اقامت، هزینه حمل و نقل، هزینه سرگرمی ‌ها و هزینه خورد و خوراک دسته بندی کرده‌ایم که در ادامه مقاله راهنمای سفر به کانادا درباره هر کدام به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

هزینه اقامتگاه‌ ها و هتل ‌های کانادا

اولین چیزی که پس از رسیدن به کانادا و یا حتی قبل از سفر به کانادا باید به آن فکر کنید، پیدا کردن جایی مناسب و مقرون به صرفه برای اقامت است. هزینه اقامت در کانادا بستگی به شهری که برای ماندن انتخاب کردید، دارد مثلا در شهرهای مشهور کانادا نظیر ونکوور و تورنتو هزینه ‌ها بیشتر از سایر شهرها می‌باشند. پس از انتخاب شهر مناسب باید هزینه هتل‌ های کانادا، کمپ ‌های کانادا، هاستل ‌های کانادا و … را برای اقامت دربیاورید تا بتوانید با توجه به بودجه‌ای که مد نظر دارید محل مناسبی را برای اقامت انتخاب کنید. مثلا به طور متوسط برای اقامت در هتل‌ های ارزان قیمت در حدود شبی 65 دلار، برای اقامت در هاستل ‌ها تقریبا شبی 30 دلار، برای اقامت در هتل‌ های سه ستاره و چهار ستاره حدودا شبی 100 تا 250 دلار و برای اقامت در هتل‌ های لوکس کانادا یعنی هتل ‌های 5 ستاره باید تقریبا شبی بین 200 تا 500 دلار و یا حتی بیشتر بپردازید.

هزینه حمل و نقل در کانادا

وسعت بسیار زیاد کانادا باعث افزایش هزینه حمل و نقل در این کشور شده است و بهترین راه برای کاهش هزینه حمل و نقل این است که سفرتان را به مناطق جغرافیایی خاصی از کشور محدود کنید. لازم است بدانید که یک سرویس قطار به نام Via Rail در کانادا برای تردد بین سواحل کشور وجود دارد که اصلا به صرفه نیست و مبلغی در حدود 117 دلار باید پرداخت کنید. البته هزینه قطار برای رفتن به مسافت ‌های کوتاه نظیر رفتن از مونترال به کبک سیتی ارزان است که فقط 22 دلار می‌شود. برای حمل و نقل در بعضی از مسافت ‌های خاص از اتوبوس نیز می‌توانید استفاده کنید که هزینه آن توسط اپراتورهای خصوصی اعلام می‌شود که هزینه کمتری نسبت به سایر وسیله‌ های حمل و نقل دارند و هزینه تاکسی در کانادا نیز از 2.60 دلار شروع می‌شود. شما می‌توانید خودروهای شخصی نیز اجاره کنید که هزینه بالایی دارند.

هزینه سرگرمی ‌ها

در هر فصلی که به کانادا سفر کنید، تفریحات و سرگرمی ‌های متعددی برای ارائه به شما وجود دارد و حتما در هر قسمت این کشور که اقامت داشته باشید، تفریحی که مورد علاقه شما باشد را خواهید یافت. شما نیز برای لذت بردن از تفریحات شگفت انگیز آن منطقه حتما مبلغی را برای دیدنی‌ های کانادا اختصاص دهید تا بتوانید از سفر خود چند برابر لذت ببرید. به طور متوسط هزینه استفاده از امکانات تفریحی در این کشور بین 20 تا 100 دلار می‌باشد که بستگی به فعالیتی که انتخاب می‌کنید، دارد.

هزینه خورد و خوراک

بدون شک هزینه‌ای که باید به خورد و خوراک در کانادا اختصاص دهید، بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. مثلا اگر دوست داشته باشید در کافه‌ ها غذا بخورید یا خودتان غذایتان را آماده کنید، هزینه غذایتان چندان زیاد نخواهد شد. اما در مقابل اگر تمایل به رستوران رفتن دارید، یک وعده غذا در رستوران تقریبا مبلغی حدود 20 تا 34 دلار هزینه در بر خواهد داشت. برای انتخاب ‌های به صرفه ‌تر ساندویچ‌ های ارزان قیمت و فست فودها گذینه‌ های مناسبی هستند که تقریبا هر وعده مبلغی کمتر از 13 دلار خواهد بود. اگر تمایل دارید که خودتان غذایتان را درست کنید، هزینه‌ی تهیه مواد غذایی به مدت یک هفته تقریبا مبلغی حدود 50 تا 100 دلار خواهد بود.

مکان های گردشگری کانادا

کانادا از طبیعت بکر، مکان‌ های توریستی منحصر به فرد و مناظر شگفت ‌انگیزی برخوردار است که بازدید از آن ‌ها روح هر گردشگری را جلا خواهد داد. هم‌ چنین این کشور دارای سواحل آرامش ‌بخش و شهرهای بی ‌نظیری است که می‌توان گفت مهد شهرهای غنی از فرهنگ‌ ها و پر جنب و جوش می‌باشد که به دلیل زیبایی ‌های فوق‌العاده عجین شده با آن ‌ها مقصد بسیار محبوب گردشگران می‌باشد. کانادا مکان‌ های بسیار زیادی برای کشف کردن دارد که با دیدن آن ‌ها قطعا لحظه ‌های بی ‌نظیری را تجربه خواهید کرد که ما در این بخش از مقاله راهنمای سفر به کانادا نیز به معرفی برخی از این مکان های گردشگری و دیدنی ‌ها خواهیم پرداخت.

فستیوال Stampede کلگری

از جذابیت‌ های این کشور مراسم گاوبازی رودیو می‌باشد که سالانه در ماه جولای هزاران نفر برای تماشا به کلگری می‌روند. این جشنواره دارای قسمت‌ های جذاب و سرگرم کننده‌ی بسیاری می‌باشد و شما در این چند روز می‌توانید فرصت این را داشته باشید که نقش یک گاو چران را بازی کنید. علاوه بر سرگرمی شما می‌توانید در این مراسم با مردم سراسر دنیا آشنا شوید و دوستان جدیدی را از فرهنگ ‌های متفاوت پیدا کنید و لازم است بدانید که این جشنواره جزو بهترین فستیوال‌ های کانادا می‌باشد که شرکت در آن سراسر هیجان و لذت خواهد بود.

شهر ونکوور

ونکوور جزو زیباترین شهرهای جهان می‌باشد که حتما هر کسی لازم است یکبار از آن دیدن کند و هیجان و لذت را برای خود به ارمغان آورد. شما می‌توانید از یک مرکز شهر شلوغ و پر زرق و برق تنها با فاصله چند دقیقه‌ای خود را به ارتفاعات کوهستانی برسانید و از طبیعت بی‌نهایت بکر نهایت لذت را ببرید. جالب است بدانید که این شهر زندگی شهری و طبیعت را در کنار هم برای شما به نمایش می‌گذارد. وجود غذاهای آسیایی بی ‌نظیر، آب و هوای مطلوب و مساعد، اجرای موسیقی ‌های شگفت انگیز و مردم دوست داشتنی و مهربان در این شهر باعث شده‌اند تا ونکوور به یک مقصد گردشگری بسیار محبوب در کانادا تبدیل شود. علاوه بر همه این‌ ها ونکوور در یکی از زیباترین مناطق کانادا به نام بریتیش کلمبیا واقع شده است.

گالری ‌های تورنتو

لازم است بدانید که بسیاری از بهترین نمایشگاه‌ های هنری در تورنتو واقع شده است که برای علاقمندان به هنر بهترین مکان برای بازدید می‌باشد. بنابراین می‌توانید چند روزی را در این شهر زیبا به بازدید از نگارخانه ‌ها و ستایش هنر هنرمندان اختصاص دهید و تجربه‌ های هنری بی ‌نظیری را کسب کنید. هم‌ چنین باید گفته شود که در روزهای چهارشنبه بازدید از گالری ‌ها شامل تخفیف نیز می‌شود که شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ های کمتر از بهترین اثرهای هنری دیدن کنید و نهایت لذت برا ببرید.

منطقه آتلانتیک کانادا

از مناطق بسیار دیدنی منطقه آتلانتیک مخصوصا در فصل تابستان نیوفاندلند، نوا اسکوشیا و جزیره‌ی پرنس ادوارد می‌باشد. اگر شما نیز جزو کسانی هستید که به بازدید از طبیعت بسیار علاقه دارید می‌توانید روز خود را با قدم زدن، تماشای نهنگ‌ ها، قایق سواری و استراحت در ساحل این منطقه بگذرانید. هم چنین می‌توانید در این منطقه بهترین غذاهای دریایی را میل کنید و از طعم متفاوت آن‌ ها نهایت لذت را تجربه کنید و دلی از عذا درآورید. علاوه بر همه این ‌ها ساکنان این منطقه میزبانان بسیار مهربان و دوست داشتنی‌ای هستند که از هم صحبتی با آن ‌ها سیر نخواهید شد.

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا از چنان شهرتی برخوردار است که کمتر کسی ممکن است اسم این آبشار را نشنیده باشد. این آبشار دارای ارتفاعی بیش از 50 متر می‌باشد که در مرز میان کانادا و آمریکا به وجود آمده است و در واقع از ترکیب سه آبشار کوچک و بزرگ با نام ‌های آبشار نعل اسبی، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس پدید آمده است. این آبشار به دلیل فشار آبی واتر فال نیاگارا عنوان قوی ‌ترین آبشار منطقه آمریکای شمالی را به خود گرفته است. جالب است بدانید که به دلیل فشار قوی آبشار و حجم آبی بسیار زیاد از آن به عنوان منبع برق آبی نیز استفاده می‌شود. از جذابیت ‌های بسیار خفن این آبشار رنگ سبز زیبای آن است که در هر دقیقه به دلیل مخلوط 60 تن خاک و نمک با یکدیگر چنان رنگی را به آب می‌بخشد.

شهر کوئه بک

شهر کوئه بک جزو قدیمی ‌ترین شهرک ‌های آمریکای شمالی می‌باشد که مرکز فرهنگی کانادایی محسوب می‌شود. این شهر مهم‌ ترین اماکن تاریخی کانادا را با قدمت 400 ساله در دل خود جای داده است و به دلیل وجود خانه و خیابان‌ های قرن هفدهمی و وجود کلیساها سایت جهانی یونسکو شهر کوئه بک را یک شهر نوستالژیکی نامیده است.

بهترین زمان سفر به کانادا

به طور کلی می‌توان گفت کانادا کشوری چهار فصل می‌باشد که هر فصل آن جاذبه‌ای منحصر به فرد و شگفت‌ انگیز برای بازدید دارد و می‌توان در تمامی ماه ‌های سال از دیدن فستیوال ‌های رنگارنگ در کانادا و تماشای پدیده‌ های طبیعی نهایت لذت را برد. با این که اوج سفر به کانادا در تعطیلات تابستانی یعنی از ماه ژوئن تا ماه اوت است اما نمی‌توان گفت که تنها زمان مناسب برای بازدید از این کشور می‌باشد. زیرا در طول هر ماه از سال مناطق متفاوت کانادا جاذبه‌ای متفاوت برای به نمایش گذاشتن و محسور کردن گردشگران دارند. بنابراین هر فصلی را که برای سفر به کانادا انتخاب کنید هم جوانب مثبت و هم جوانب منفی دارد اما به دلیل شرایط اقلیمی آن در صنعت گردشگری کانادا نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

بهترین زمان سفر به کانادا با توجه به اهداف مورد نظر هر مسافر متفاوت می‌باشد اما لازم است که یک آشنایی کلی با آب و هوای کانادا داشته باشید تا بتوانید بهترین زمان را برای سفرتان انتخاب کنید. به طور کلی باید بدانید که کانادا دارای آب و هوایی بسیار متنوع در منطقه ‌های گوناگون خود می‌باشد که به شدت متغیر است و در بعضی از مناطق دیگر این تغییرات دمایی در سردترین ماه‌ها و گرم‌ ترین ماه‌ ها بسیار کم می‌باشد به گونه‌ای که این تفاوت اصلا قابل مشاهده نیست. مثلا اگر چه حال و هوای سرد زمستانی از ماه نوامبر شروع و تا اوایل ماه آوریل ادامه پیدا می‌کند اما در کانادا ماه دسامبر، ژانویه و فوریه ماه‌ های زمستانی در نظر گرفته می‌شوند که این فصل بهترین زمان برای ورزش ‌های زمستانی نظیر اسکی می‌باشد.

در کانادا فصل پاییز بسیار بی نظیر و متفاوت و شگفت انگیز می‌باشد که دمای هوا مقداری کاهش پیدا می‌کند و مناظر طبیعی رنگ های پاییزی را به نمایش می‌گذارند که زیبایی آن ‌ها قابل وصف نیست. توجه داشته باشید که سفر به کانادا در این فصل بسیار مقرون به صرفه می‌باشد، زیرا هزینه‌ ها برای مسافران تا حدودی روند نزولی را طی می‌کنند. جالب است بدانید که در سواحل شرقی کانادا بهار از اوایل ماه فوریه شروع می‌شود و دمای هوا به بالای صفر درجه صعود می‌کند، در صورتی که در سایر نواحی کانادا شروع بهار از اوایل ماه آوریل با باز شدن غنچه ‌های گل لاله می‌باشد. شروع تابستان در کانادا نیز از اوایل ماه ژوئیه می‌باشد که در تورنتو و مونترال شاهد شروع روزهای گرم و آفتابی خواهیم بود. لازم است بدانید که این فصل به دلیل درخواست زیاد برای سفر به کانادا هایسیزن در نظر گرفته می‌شوند.

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی لازم است گفته شود که حتما باید نسبت به نکات ضروری هنگام بازدید از جاذبه‌ های متفاوت کانادا توجه لازم را به کار گیرید. از جمله این نکات خطر غرق شدن در سواحل کانادا می‌باشد زیرا در تابستان مکان‌ های زیادی برای شنا یافت می‌شوند که گردشگران به دلیل گرمی هوا دلشان می‌خواهد که تنی به آب بزنند. از این رو این عمل بدون شناخت قبلی بسیار خطرناک است، پس داخل هر ساحل و دریاچه‌ای شیرجه نزنید تا از بروز این خطر جلوگیری شود. حتما هنگام رانندگی در کانادا باید به حیوانات توجه لازم را داشته باشید و در اطراف کانادا نیز علائم هشدار دهنده‌ای نصب شده است که رانندگان مواظب حیاط وحش باشند تا با حیوانات برخورد نکنند.

لازم است بدانید که در بعضی مواقع انعام دادن در کانادا می‌تواند جانتان را نجات دهد و لازم است که این نکته را مد نظر داشته باشید. در خدمات گردشگری، میزبانی و … خدمات آن‌ جا از شما انتظار انعام دارند که می‌توانید بین 15 تا 20 درصد به آن‌ ها انعام دهید. کانادا کشور بسیار وسیعی می‌باشد که دارای روستا‌ها، کمپ ‌ها و جزایر بسیار زیادی است که ممکن است دستگاه خود پرداز آن‎جا وجود نداشته باشد، پس حتما همراه خود مقداری پول نقد داشته باشید تا دچار مشکل نشوید و در آرامش به گشت و گذار در این کشور بپردازید و نهایت لذت را ببرید. در پایان امیدواریم که در مقاله راهنمای سفر به کانادا توانسته باشیم شما را تا حدودی برای سفر به کانادا راهنمایی کنیم.

0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *