خرید آنلاین بلیط چارتری صرفه جویی در زمان و هزینه خود

خرید آنلاین بلیط چارتری
مدت زمان مطالعه مقاله با خرید آنلاین بلیط چارتری : 9 دقیقه

امروزه به توجه به پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت، افراد به زندگی راحت و آسان عادت‌ کرده‌اند و به نوعی دیگر انسان‌ها از شلوغی و ماندن در صف‌های طولانی گریزان هستند. حال می‌توان گفت که بسیاری از کار‌های روزمره افراد به صورت اینترنتی انجام می‌شود تا در زمان انجام‌ امور صرفه جویی شود و علاوه بر آن نیز کارها به راحتی و با نظم بیشتری انجام شود. خرید بلیط هواپیما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و امروزه افراد سعی دارند تا با خرید آنلاین بلیط چارتری در زمان و وقت خود صرفه جویی کنند.

 

 

مقدمه

امروزه به توجه به پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت، افراد به زندگی راحت و آسان عادت‌ کرده‌اند و به نوعی دیگر انسان‌ها از شلوغی و ماندن در صف‌های طولانی گریزان هستند. حال می‌توان گفت که بسیاری از کار‌های روزمره افراد به صورت اینترنتی انجام می‌شود تا در زمان انجام‌ امور صرفه جویی شود و علاوه بر آن نیز کارها به راحتی و با نظم بیشتری انجام شود. خرید بلیط هواپیما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و امروزه افراد سعی دارند تا با خرید آنلاین بلیط چارتری در زمان و وقت خود صرفه جویی کنند.

آژانس‌های گردشگری مختلفی در ایران وجود دارد و همانطور که می‌دانید با توجه به متغییر بودن قیمت بلیط‌های چارتری، این آژانس‌ها نیز قیمت‌های مختلفی را برای بلیط‌ها لحاظ می‌کنند. حال برای آن که بتوان بلیط چارتر ارزان داخلی یا خارجی تهیه نمود باید به تمامی این آژانس‌ها مراجعه کرد. اما امروزه با توجه به گسترش اینترنت سایت‌های معتبر و مناسبی برای خرید بلیط به وجود آمده‌اند و از این رو می‌توان با مراجعه به این سایت‌ها از انواع قیمت های بلیط چارتری مطلع شد و ارزان‌ترین آن‌ها را خریداری کرد.

در این سایت‌ها فقط محدود به خرید بلیط چارتی نیستید و می‌توانید بلیط سیستمی را خریداری کنید. اما می‌توان گفت که در بیشتر ایام سال بلیط‌های چارتری قیمت ارزان‌تری نسبت به نوع سیستمی خود دارند و از این رو توصیه می‌شود با خرید آنلاین بلیط چارتری علاوه بر صرفه جویی در زمان، هزینه‌ی کمتری را نیز پرداخت کنید. همانطور که گفته شد سایت های مختلفی در زمینه فروش بلیط فعالیت دارند  اما می‌توان گفت که چارتر123 یکی از معتبرترین و باسابقه‌ترین این سایت‌ها است که از طریق آن می‌توانید از قیمت های مختلف بلیط‌های سیستمی و چارتری آگاه شوید و از طریق آن خرید آنلاین بلیط چارتری خود را انجام دهید.

 

چرا بلیط خود را به صورت آنلاین خریداری کنم؟

به طور کلی جدای از نوع محصول می‌توان با خرید اینترنتی به مزایای بسیار زیادی رسید. از این رو افراد علاقه دارند تا بیشتر محصولات خود را به صورت اینترنتی خریداری کنند. برای خرید بلیط نیز توصیه می‌شود تا به صورت اینترنتی اقدام کنید تا مزیت‌های زیادی را به دست آورید. از جمله این مزیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. اولین مزیتی که با خرید بلیط اینترنتی به دست می‌آورید راحتی در خرید بلیط است. برای این امر می‌توانید زمانی که در خانه در حال استراحت هستید با ذهن و خیال راحت بلیط خود را به آسانی خریداری کنید.
  2. برای خرید حضوری بلیط باید تا قبل از تعطیلی آژانس‌های گردشگری برای خرید بلیط به آن‌ها مراجعه کنید. اما برای خرید آنلاین بلیط چارتری یا سیستمی می توانید در هر ساعت از شبانه‌روز به سایت‌های ارائه دهنده بلیط‌های اینترنتی مراجعه کنید.
  3. با توجه به ترافیک و شلوغی شهر خرید بلیط حضوری زمان زیادی را از افراد می‌گیرد به همین دلیل خرید بلیط آنلاین می‌تواند چاره ساز باشد تا به دور از شلوغی و ترافیک خرید را به راحتی انجام داد.
  4. با خرید بلیط آنلاین می‌توان در وقت بسیار صرفه جویی کرد چرا که خرید اینترنتی بلیط به زمان بسیار کمی نیاز دارد و با چند کلیک ساده خرید آنلاین بلیط چارتری و یا سیستمی را می‌توان سریعا انجام داد.
  5. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌هایی که خرید آنلاین بلیط به همراه دارد، مقایسه کردن آن‌ها با یک دیگر است. در این سایت‌ها می‌توان قیمت‌های بلیط‌های سیستمی و چارتری را با یکدیگر مقایسه کرد. همچنین بلیط‌های چارتری از سمت آژانس‌های گردشگری با قیمت‌های مختلفی عرضه می‌شوند. در این سایت‌ها می‌توان این قیمت‌ها را با یکدیگر مقایسه کرد و ارزان‌ترین آن ها را انتخاب نمود. از این رو می‌توان گفت که برای خرید آنلاین بلیط چارتری یا سیستمی حق انتخاب بیشتری دارید.

 

آیا می‌توان بلیط آنلاین را کنسل کرد؟

بسیاری از افراد بعد از خرید بلیط به دلایل مختلفی مجبور به فروش بلیط خود هستند و این افراد فکر می‌کنند که در صورت خرید اینترنتی بلیط نمی‌توان آن را کنسل کرد اما این طرز فکر کاملا اشتباه است چرا که هر بلیطی را که بتوان در آژانس گردشگری برگشت زد را نیز می‌توان در سایت‌های اینترنتی نیز کنسل کرد. اما به این نکته توجه کنید که برای برگشت بلیط، شرکت‌های هواپیمایی بخشی از مبلغ پرداخت شده را به عنوان جریمه برمی‌دارند و سپس باقی پول برگشت داده می شود.

همانطور که می‌دانید بلیط‌های هواپیما به دو دسته سیستمی و چارتری تقسیم بندی می‌شوند که هر کدام از آن‌ها مزیت‌های خاص خود را دارند. در بلیط‌های سیستمی می‌توان پرواز را کنسل کرد اما در بلیط‌های چارتری امکان کنسلی بلیط وجود ندارد. از این رو برای خرید آنلاین بلیط چارتری یا سیستمی به مزایا و معایب آن‌ها توجه کنید. هر چند که می‌توان گفت که بلیط‌های چارتری مزایای بسیار بیشتری از بلیط‌های سیستمی دارند و به همین دلیل بسیاری از مسافران برای سفر از این نوع از بلیط‌های استفاده می‌کنند تا سفری مقرون به صرفه تری داشته باشند.

 

چرا از روش خرید آنلاین بلیط چارتری استفاده کنم؟

همانطور که گفته شد برای خرید بلیط با دو نوع بلیط روبه‌رو هستیم که عبارت‌انداز: بلیط سیستمی و بلیط چارتری. اما بلیط چارتر ارزان خارجی یا داخلی طرفداران بیشتری نسبت به بلیط سیستمی دارند. بلیط‌های سیستمی از طرف شرکت‌های هواپیمایی مانند شرکت هواپیمایی آتا در اختیار مسافران قرار داده می‌شوند و این بلیط‌ها را در هر زمانی که خریداری کنید قیمت ثابت و یکسانی دارد. اما بلیط‌های چارتر کاملا متفاوت هستند و قیمت آن‌ها در زمان‌های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال اگر بلیط را در نزدیکی پرواز خریداری کنید قیمت بسیار کمتری دارد. همچنین در ایام کم مسافر که پرواز‌های اندکی انجام می‌شود می‌توان بلیط‌های چارتری را با قیمت ارزان تری دریافت کرد. با توجه به این توضیحات می‌توان گفت که خرید آنلاین بلیط چارتری بسیار مناسب‌تر از خرید بلیط سیستمی است.

 

سخن پایانی

امروزه به دلیل مشغله‌های کاری زیاد، افراد وقت کافی را برای خرید بلیط حضوری ندارند و همچنین ترافیک و شلوغی شهر زمان زیادی را از آن‌ها می‌گیرد. از این رو سایت‌های معتبری برای خرید آنلاین بلیط چارتری و یا سیستمی به وجود آمده‌اند که می‌توان با استفاده از آن‌ها در زمان کمی و سریعا بلیط خود را خریداری کرد.  چارتر123 از جمله‌ی این سایت‌ها است که از طریق آن می‌توانید قیمت بلیط‌ها را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس ارزان‌ترین آن‌ها را برای سفر انتخاب کنید.

 

0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *