بهترین شرکت های هواپیمایی ایران را بشناسید.

یکی از سوالاتی که همیشه پرسیده می شود، این است که بهترین شرکت های هواپیمایی ایران کدام هستند و  از نظر رتبه بندی کدام در جایگاه بالاتری قرار دارد؟ معیارهای رتبه بندی چنین آمارهایی چیست و یا در کل چه شرکت هایی در این زمینه فعالیت می کنند که باید آن ها را بشناسیم؟ اگر با هواپیما زیاد سفر می کنید و یا علاقه دارید که هر چه زودتر در این زمینه اطلاعات خوبی بدست آورید، توصیه می کنیم که حتما این مقاله از charter123 را مطالعه نمایید.

لیست تمامی شرکت های هواپیمایی فعال در ایران

بهترین شرکت های هواپیمایی ایران

اگر بخواهیم بدون هیچ رتبه بندی و یا داوری لیست شرکت های فعال هواپیمایی در کشور خودمان را بررسی کنیم، به موارد زیر برخورد می کنیم:

برخی از این شرکت ها که شاید حتی اسم آن ها را نشنیده باشید، فعالیت های کمی دارند و به صورت خیلی محدود مشغول به کار هستند، پس آن ها را غیر فعال تصور نکنید! البته به طور قطع جزو بهترین شرکت های هواپیمایی ایران محسوب نمی شوند، اما باید در لیست شرکت های هواپیمایی حضور می یافتند! در ادامه می خواهیم در مورد بهترین ها و جایگاه آن ها صحبت کنیم، پس با دقت بیشتری ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

رتبه بندی و داوری بین بهترین شرکت های هواپیمایی ایران

شرکت های هواپیمایی

یکی از شیوه های قدیمی و نادرست که برخی از وبلاگ نویسان و یا مجله ها بر اساس آن اقدام به داوری بین شرکت های هواپیمایی می کنند، میزان قدمت و طول سال فعالیت است که واقعا معیار منطقی برای انجام داوری بین شرکت ها نیست! امروز ما سعی کردیم با استفاده از بهترین معیارهای جهانی که در این زمینه وجود دارد، یک رتبه بندی عادلانه و منطقی در این زمینه به شما ارائه دهیم و کمک کنیم که خیلی راحت تر و بهتر بتوانید کار خود را انجام دهید. از جمله مهم ترین معیارها و ویژگی هایی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت، عبارت است از:

 • کیفیت هواپیمایی های ناوگان هوایی شرکت مورد نظر
 • تکنولوژی های مورد استفاده در ناوگان هاوایی
 • خدمات ارائه شده
 • رضایت مشتریان
 • و …

پس خیالتان تخت باشد که این رتبه بندی کاملا منطقی و بر اساس داده های واقعی ارائه شده است. در ادامه به ترتیب رتبه از یک به معرفی تعدادی از این شرکت ها می پردازیم:

ماهان، صدر نشین بهترین شرکت های هواپیمایی ایران

یکی از معروف ترین، محبوب ترین و بهترین شرکت های هواپیمایی که در داخل کشور مشغول به فعالیت است، همین شرکت هواپیمایی ماهان است! شرکتی که توانسته است، محبوبیت بسیار زیادی بین توریست ها و گردشگران خارجی بدست آورد به صورتی که آن ها ترجیح می دهند از این خط هوایی استفاده کنند.

این شرکت هواپیمایی ایرانی از بهترین شرکت های هواپیمایی خارجی در ارائه خدمات و کسب رضایت مشتریان الگو گرفته است. این شرکت تمامی اطلاعات مربوط به پرواز از جمله تغییر مسیر، میزان تاخیر و … را بسیار قبل از تر از زمان سفر به مسافران خود اعلام می کند تا برنامه ریزی های آن ها را زیاد دچار مکشل نکند. همچنین شما می توانید در طول مدت سفرهای خارجی خود از غذاهای مخصوصی که سفارش داده اید، نوش جان کنید.

از امکاناتی که در درون ناو هوایی این شرکت وجود دارد، مواد زیر زبانزد هستند:

 • فضای کافی برای استراحت
 • قابلیت تنظیم صندلی به صورت حرفه ای
 • امکان انتخاب فیلم از گزینه های پیشنهادی مهمان داران
 • استفاده از دی وی دی پلیر و ام پی تی پلیر
 • امکان دیدن فیلم یا شنیدن موسیقی در طول پرواز
 • و …

البته باید به این نکته اشاره کنیم که اکثر امکاناتی که در بالا ذکر کردیم برای پروازهای بیشتر از سه ساعت است. ایا تا بحال تجربه ی سفر با این شرکت هواپیمای معروف و محبوب داشته اید؟

قدیمی ولی محبوب به سبک ایران ایر (هما)

ایران ایر

نمی توان به لیست بهترین شرکت های هواپیمایی ایران در طول مدت زمان فعالیت این شرکت ها نگاه کرد و در رتبه های یک تا سه نام ایران ایر (هما) را ندید! شرکتی که با توجه به قدمی بودنش بسیار محبوب است. از مهم ترین مزیت های استفاده از خط هوایی و ناوگان های آن این است می توان به تجربیات خوشمزه در طول سفر و یا همان سرویس غذا و کترینگ خارق العاده این شرکت اشاره کرد.

از مهم ترین اصول این شرکت این است که از بهترین ها برای تهیه غذا و خدمات استفاده شود و همین موضوع در بالاتر بردن استانداردهای هوایی کشور بسیار مهم بوده است. شاید برایتان جالب باشد که حتی اگر سفر کوتاهی با ایران ایر مانند سفر از مشعد به تهران  داشته باشید، می توانید از امکانات زیر در طول سفر به انتخاب خودتان بهره مند شوید:

 • انتخاب سرویس و منوی غذایی
 • سرو غذا در ظروف زیبای چینی
 • گرفتن کیف هدیه سفر
 • دریافت زعفران با بسته بندی زیبا
 • و …

همچنین حتی اگر اقدام به تهیه بلیط اقتصادی یا همان اکونومی این شرکت هواپیمایی کرده باشید، متوجه می شوید که صندلی ها به اندازه کافی از هم فاصله دارند و در واقع جادار هستند! میزان فضای کافی برای استراحت و نشستن در طول سفر باعث می شود که شما آرمش کافی را تجربه کنید. در واقع همه ی این موارد دست به دست هم داده اند که امروز ایران ایر در لیست بهترین شرکت های هواپیمایی ایران قرار بگیرد.

آتا یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی ایران

یکی از شرکت های هواپیمایی جدید که توانسته است به خاطر نظم و برنامه ریزی عالی خود در لیست بهترین شرکت های هواپیمایی ایران قرار بگیرید، هواپیمایی آتا است. شرکتی که نظم و روند دقیق آن برای رسیدن به اهداف جاه طلبانه اش شهره عام و خاص شده است و روند نموداری رشد آن دهان همه را باز گذاشته است!

یکی از جالب ترین نکات د ر مورد این شرکت هواپیمایی که باعث شده است به آن لقب، امن ترین شرکت هواپیمایی را بدهند، تعداد حادثه های هوایی آن در طول مدت زمان فعالیت خود است! در واقع تنها 5 عدد مشکل در رابطه با این شرکت گزارش شده است که نسبت به دیگر شرکت های هوایی بسیار کمتر بوده است. همچنین هیچ کدام از این حادثه ها باعث جراحت نیز حتی نشده اند.

از نکات جالب دیگری که بهتر است در مورد آتا بدانید، این است که 13 فروند بوئینگ و ایرباس در ناو هوایی آن وچود دارد که به صورت روزانه مسیرهای مختلفی را در طول کشور می پیمایند و به مسافران زیادی را با رضایت و خوشی خاطر به مقصد می رسانند. پس شایسته است که آن را در این لیست قرار دهیم و از زحمات صاحبین این شرکت خصوصی تشکر کنیم.

ناوگانی جدید و پیشرفته به نام کیش ایر –چهارمین عضو بهترین ها

 

کیش ایر

یکی از جدیدترین  و بهترین های شرکت های هواپیمای کل کشور که بواسطه معیارهایی که خدمتتان عرض کردیم، رتبه چهارم را دارا است، کیش ایر است. شرکتی که نوع و مدل هواپیماهای پیشرفته اش، آسایش و آرامش خاطری برای مسافران به همراه دارد. شرکتی که به واسطه قوانین کشوری مجبور شد دو هواپیمای توپولوف خود را از لیست ناوگان هوایی خود حذف کند و دو هواپیمای پیشرفته دیگر را به آن اضافه کند.

از جمله مهم ترین معیارهایی که باعث می شود، مسافران از سفر خود با یک هوایپما رضایت کافی را داشته باشند، علاوه بر مدل هواپیما و مواردی از این دست، غذاست! شاید کیش ایر را بتوان در کنار ویژگی های خاص دیگرش، بزرگ ترین کترینگ هواپیمایی کشور نیز دانست. کترینگی که به صورت روزانه می تواند، 10 هزار غذا آماده کند. کترینگ غذایی این شرکت هواپیمایی زیر نظر بهترین کارشناس های تغذیه ایران نظارت می شود به همین علت کیفیت بالای آن را مدیون 100 کارشناس بررسی آن هستیم.

قشم ایر سفری جذاب با پرسپولیسی ها

با توجه به این که شرکت قشم ایر دارای 13 فروند هواپیما است، می توان در کنار لیست بهترین شرکت های هواپیمایی ایران آن را جزو بزرگترین شرکت های هواپیمایی نیز دانست! البته این شرکت در طول سال های فعالیت خود و با تلاش زیاد مدیران موفقش توانسته است که به این جایگاه برسد چرا که در ابتدای کار تعداد هواپیمای کمی در اختیار این شرکت بود تا این که در سال 1379 با تلاش های زیاد مدیران این شرکت، تعداد هواپیماهای آن به 7 عدد رسید.

این شرکت مسیر زیادی برای رسیدن به جایگاه پنجمین شرکت برتر هواپیمایی در ایران را پیموده است و به آسانی این جایگاه را بدست نیاورده است. جالب است بدانید که قشم ایر، هواپیمایی اختصاصی باشگاه پرسپولیس است که همین موضوع در محوبیت آن هم تاثیر زیادی داشته است.

سخن آخر

فرقی نمی کند که مقصد کجاست! باید از مسیر هم لذت ببرید و برای این کار باید از بهترین وسیله نقلیه با بهترین امکانات استفاده کنید که در حال حاضر این وسیله نقلیه هواپیما است! اگر سفر خارجی و یا داخلی دارید، می توانید از بین لیست بهترین شرکت های هواپیمایی ایران یک مورد را انتخاب کنید.