بلیط لحظه آخری خارجی را چگونه تهیه کنیم؟

 

مقدمه

مطمئناً سفر به کشورهای خارجی برای بسیاری از افراد آرزو و برای برخی دیگر از آن‌ها تبدیل به هدف شده است. زیبایی‌های اماکن مختلف لذت سفر به خارج از کشور را دوچندان کرده است. تماشای ناشناخته‌های موجود و دیدن آداب‌ورسوم و فرهنگ کشورهای مختلف می‌تواند تا حد زیادی تجربه شما را بالا برده و به‌اصطلاح شما را پخته کند. اگر توانایی مالی دارید بهترین راه برای کسب آرامش، سفر است؛ شما می‌توانید با خرید بلیط لحظه آخری خارجی ، با کمترین هزینه به کشورهای مختلف دنیا سفر کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با تکنیک‌های خرید بلیط لحظه اخری خارجی آشنا کنیم تا ارزان‌ترین بلیط موجود برای سفر به کشور مدنظرتان را بخرید.

کشورهای اطراف ایران خود به‌تنهایی سرچشمه زیبایی‌های گوناگون‌اند. اگر از زیارت حرم ائمه اطهار لذت می‌برید می‌توانید به عراق بروید. اگر به دنبال تفریح هستید، دبی و ترکیه بهترین انتخاب است و اگر تماشای فرهنگ‌های مختلف شما را به وجد می‌آورد روسیه و هند مکانی شگفت‌انگیز برای شما خواهد بود.

 

 

چه عواملی بر قیمت بلیط خارجی موثرند؟

نوسانات نرخ ارز و عدم ثبات ارزی یکی از عمده دلایل گران بودن بلیط پرواز خارجی است به همین دلیل هم خرید بلیط ارزان برای بسیاری از افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. اما چه عواملی بر قیمت بلیط خارجی مؤثرند؟ به‌طورکلی انواع بلیط، مسافت، ایرلاین، انواع کلاس و زمان پرواز از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت بلیط هستند.

 

 

مسافت

یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت بلیط لحظه آخری خارجی، مسافت است. مطمئناً به هراندازه که مسافت طولانی‌تر باشد، قیمت بلیط لحظه آخری خارجی نیز گران‌تر خواهد بود. اگر به دنبال خرید بلیط خارجی ارزان هستید بهتر است کشور مقصدتان، کشورهای همسایه ازجمله ترکیه، دبی و عراق باشد. اما اگر توانایی مالی مناسبی دارید، سفر به کشورهای اروپایی می‌تواند تجربه جدید و لذت‌بخشی برای شما باشد.

 

 

نوع پرواز

از مهم‌ترین و اساسی‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت بلیط پرواز خارجی نوع پرواز است. پروازها را می‌توان ازنظر نوع، به 3 قسمت سیستمی، بلیط لحظه آخری خارجی و بلیط چارتری تقسیم‌بندی کرد.

 

 

بلیط سیستمی پرواز خارجی

سفر در تعطیلات یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های خانواده‌های ایرانی است به همین دلیل نیز بسیاری از آن‌ها در ایام تعطیل ازجمله عید نوروز قصد سفر می‌کنند. اگر شما هم به دنبال خرید بلیط ارزان در ایام تعطیلات هستید، بهترین گزینه برای شما خرید بلیط سیستمی پرواز خارجی است. زیرا این نوع بلیط ها از مدت‌ها قبل از پرواز هواپیما توسط ایرلاین ها ارائه و عرضه می‌شوند و شما می‌توانید چند ماه قبل از سفرتان با خرید بلیط سیستمی پرواز خارجی سفری آرام و بی‌دغدغه‌ای را تجربه کنید.

یکی از مهم‌ترین نکات در خرید بلیط سیستمی این است که بلیط مذکور قابل‌استرداد باشد. درصورتی‌که بعد از خرید بلیط سیستمی، برنامه سفرتان با مشکل روبرو شده و یا به تأخیر بیفتد، می‌توانید با مسترد کردن آن، بخش اعظمی از پول پرداختی را پس بگیرید. همچنین ایرلاین ها برای افزایش استقبال از بلیط سیستمی قیمت آن را برای کودکان به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌کنند. شما می‌توانید با خرید بلیط سیستمی خارجی تا حد زیادی از هزینه‌های خود کم کرده و سفری بی‌نظیر تجربه کنید.

 

 

بلیط چارتر خارجی

اگر قصد سفر به اماکن پر گردشگر را دارید باید بدانید که عموماً این مکان‌ها دارای بلیط چارتری خارجی هستند. بالا بودن نرخ مسافر در این خطوط پروازی موجب شده است تا آژانس های هواپیمایی برای کسب سود اقدام به پیش‌خرید صندلی‌های هواپیما کرده و در زمان مناسب آن را قیمت‌گذاری کرده و عرضه نمایند. بدیهی به نظر می‌رسد که نرخ بلیط چارتری و بلیط لحظه اخری خارجی کاملاً وابسته به میزان تقاضا و تعداد مسافر است. درصورتی‌که تعداد مسافران بالا باشد، چارترکنندگان برای کسب سود، قیمت بلیط را افزایش می‌دهند ولی اگر تعداد مسافران کم باشد، بلیط ها به‌صورت ارزانی ارائه می‌شوند.

 

 

بلیط لحظه اخری خارجی

ارزان‌ترین نوع بلیط، مربوط به بلیط لحظه اخری خارجی است که در آخرین ساعت‌های پرواز ارائه می‌گردد. اگر شما هم به جهانگردی علاقه‌مند هستید، می‌توانید با خرید بلیط لحظه آخری خارجی سفری لذت‌بخش را تجربه کنید. بلیط های لحظه اخری تنها چند ساعت مانده به پرواز ارائه می‌شوند و به همین دلیل از نرخ بسیار پایینی برخوردارند. یکی از نکات قابل‌توجه این است که خدمات ارائه‌شده در طول پرواز در بلیط لحظه اخری خارجی هیچ تفاوتی با دیگر بلیط ها نداشته و کاملاً یکسان است. دلیل ارزان بودن این نوع بلیط این است که ایرلاین ها و چارترکنندگان برای جلوگیری از ضرر و زیان اقدام به فروش بلیط ها به‌صورت لحظه اخری می‌کنند. اگر شما هم به دنبال خرید بلیط ارزان و لحظه اخری خارجی هستید، کافی است به سایت چارتر 123 مراجعه کرده و بلیط ارزان سفرتان را بخرید.

 

 

کلاس پرواز

از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت بلیط خارجی، کلاس پرواز است که به 3 دسته تقسم می‌شوند.

 

 

اکونومی

برای بسیاری از افراد خدمات ارائه‌شده در طول پرواز از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که انتظار خدمات خاصی را در طول پرواز دارید می‌توانید با خرید بلیط های گران‌تر، خدمات بیشتری دریافت کنید اما باید گفت که ارزان‌ترین بلیط مربوط به بلیط اکونومی است. این نوع بلیط که به بلیط اقتصادی معروف است برای بسیاری از افراد عادی، بهترین گزینه است. درصورتی‌که قصد سفر به کشورهای اطراف را دارید به دلیل کوتاه بودن مدت ‌زمان پرواز بهتر است بلیط اکونومی را بخرید.

باید بدانید که در پروازهای اکونومی کیفیت صندلی هواپیما پایین بوده و فاصله بین آن‌ها نیز کم است همچنین مسافرین پرواز تنها حق حمل بار تا 25 کیلوگرم رادارند.

 

 

بیزینس کلاس

کلاس متوسط ارائه ‌شده برای بلیط های هواپیمایی، پرواز بیزینس کلاس است. این کلاس حد وسط بلیط بوده و مابین پرواز اکونومی و فرست کلاس قرار دارد. امکانات ارائه‌شده در پرواز بیزینس کلاس، بهتر از اکونومی است به‌عنوان‌مثال پذیرایی بهتری در طول پرواز ارائه می‌شود و فاصله صندلی‌ها نیز مناسب‌تر است. کیفیت صندلی‌ها، مانیتور و کیفیت هواپیما ازجمله عواملی است که بر گران‌تر بودن بلیط بیزینس کلاس می‌انجامد.

 

 

فرست کلاس

بالاترین کیفیت پرواز مربوط به پروازهای فرست کلاس است. این نوع پروازها مناسب برای تجار، سلبریتی ها و سیاستمداران است. مسافران در این کلاس پرواز حق حمل 40 کیلوگرم بار را دارند و امکاناتی همچون مانیتور مجزا، کابین جداگانه، صندلی‌های تختخواب‌شو به آن‌ها ارائه می‌شود. درصورتی‌که توانایی مالی مناسبی دارید بهتر است با خرید بلیط لحظه اخری خارجی به صورت فرست کلاس، سفری لاکچری را تجربه کنید.

 

 

سخن پایانی

از دیرباز سفر یکی از اصلی‌ترین ملاک‌های پختگی افراد به شمار می‌آمد. سختی‌های سفر در گذشته یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع بود. امروزه سفر با هواپیما، طی کردن مسیر را آسان کرده است به‌طوری‌که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با راحت‌ترین روش به مقصد موردنظرتان رسیده و از زیبایی‌های آن لذت خواهید برد.

برای سفر به کشورهای مذکور می‌توانید با در نظر گرفتن فنون خرید بلیط لحظه آخری خارجی بلیط ارزان خارجی را از وب‌سایت چارتر 123 خریده و در کمترین زمان ممکن به سفر بروید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.