پرواز فرست کلاس چگونه پروازی است؟

 
دنیای امروز با رشد جمعیت و یک جا نشینی و صنعتی شدن کار ها به سمتی رفته است تا مانند گذشته اقتصاد معیشتی نباشد. یعنی دیگر هر فرد و هر حکومت به تنهایی نتوانند مایحتاج خود را حاضر کنند و مجبور باشند با سفر به گوشه و کنار دنیا و با مذاکره و مناقصه سعی در تامین مایحتاج لازم کنند و همچنین با فروش مواد و فرآورده های مازاد خود بتوانند سودی کسب نمایند. در گذشته ی دور این سفر ها بسیار کم و با مسیر کوتاه بوده است که به وسیله چهارپایان انجام می شده است. این گونه از سفر ها به دلیل سختی بسیار زیاد خود بشر را به سمتی برد تا بتواند ویژگی هایی نظیر سرعت، کیفیت، رفاه و …. را به سفر اضافه کند و برای این موضوع دست به اختراع وسایل حمل و نقل زد. وسایلی نظیر هواپیما که دارای انواع مختلف پرواز ها از جمله پرواز فرست کلاس و .. می باشد، اتوبوس، کامیون، کالسکه، قطار، کشتی و سایر مواردی که خود بهتر می دانید

 

مقدمه

دنیای امروز با رشد جمعیت و یک جا نشینی و صنعتی شدن کار ها به سمتی رفته است تا مانند گذشته اقتصاد معیشتی نباشد. یعنی دیگر هر فرد و هر حکومت به تنهایی نتوانند مایحتاج خود را حاضر کنند و مجبور باشند با سفر به گوشه و کنار دنیا و با مذاکره و مناقصه سعی در تامین مایحتاج لازم کنند و همچنین با فروش مواد و فرآورده های مازاد خود بتوانند سودی کسب نمایند.

در گذشته ی دور این سفر ها بسیار کم و با مسیر کوتاه بوده است که به وسیله چهارپایان انجام می شده است. این گونه از سفر ها به دلیل سختی بسیار زیاد خود بشر را به سمتی برد تا بتواند ویژگی هایی نظیر سرعت، کیفیت، رفاه و …. را به سفر اضافه کند و برای این موضوع دست به اختراع وسایل حمل و نقل زد. وسایلی نظیر هواپیما که دارای انواع مختلف پرواز ها از جمله پرواز فرست کلاس و .. می باشد، اتوبوس، کامیون، کالسکه، قطار، کشتی و سایر مواردی که خود بهتر می دانید.

هواپیما ها، تحولی شگرفی در زندگی انسان و شرایط او به وجود آوردند، چون با سرعت بالا و حجم زیاد فضایی که داشتن امکان جا به جایی های انبوه در مسافت های طولانی در مدت زمان کم را به بشر بخشیدند. در این مقاله از charter123 به بررسی سفر های هوایی با هواپیما پرداخته شده است و گونه ای از این پرواز ها به نام پرواز فرست کلاس را تشریح کرده است.

 

سفر

سفر از لحاظ علمی جا به جایی انسان بین دو محل را گویند. حال این سفر و جا به جایی کوتاه و گذرا باشد و یا بلند و مانا. این سفرها در گونه بلند برد آن شرایطی دارد که بدون آن ها بسیار به انسان سخت می گذرد. به عنوان مثال اگر قرار باشد شما به یک اتومبیل به آمریکا بروید این کار نا شدنی است چون که آمریکا به سایر قاره ها پیوستگی در خشکی ندارد و شما ناگذیر به استفاده از سفر هوایی یا دریایی هستید. به سبب همین مشکل و مشکلاتی دیگر بشر دست به اختراع و ساخت وسایلی زد که به تواند مسافت های مختلف را طی کند و همچنین دیگر سفر بین دو خشکی جدا برای وی امری محال و دور از دسترس نباشد. هواپیما ها هم به همین دلیل ساخته شده و در اختیار مردم قرار گرفت. هواپیما ها علاوه بر جا به جایی افراد در جابه جایی بسیاری از ابزارآلات، تجهیزات و مواد غذایی هم کمک بزرگی به بشر کرده است. در زیر نگاهی به سفر هوایی شده است.

 

سفر هوایی

به هر سفری که به وسیله هواپیما یا ماشین های مشابه آن صورت گیرد، سفر هوایی گویند. در اینجا بحث بیشتر پیرامون سفر با هواپیماست. همه می دانند که اکنون دنیا با سرعت فوق العاده در حال پیشرفت است و سعی در آن است که بتواند بیشترین رفاه را به انسان بدهد. از این رو انواع مختلفی از هواپیما ها و کلاس های پروازی صورت گرفته است. به عنوان مثال در یک پرواز و سفر هوایی ما شاهد کلاس های فرست کلاس، بیزنس کلاس، پرمیوم اکونومی و اکونومی خواهیم بود که هر کدام دارای ویژگی ها و شرایط متفاوتی است.

در زیر توضیحاتی پیرامون انواع کلاس های پروازی ارائه خواهد شد.

 

کلاس های پروازی

گفته شد که هر پرواز دارای چند کلاس پروازی است یا به تعریف ساده تر در هر سفر هوایی شما می توانید در هواپیما چند انتخاب برای محل نشستن و افراد اطرافتان داشته باشید. در زیر توضیحاتی خرد به ترتیب کیفیت، پیرامون این کلاس ها آورده شده است.

 
کلاس اکونومی: ارزان ترین نوع پرواز و بلیط موجود، بلیط اکونومی است و بیشترین تعدا صندلی و بلیط هم مربوط به همین نوع می باشد. در این بخش صندلی ها در ساده ترین حالت قرار دارند و فاصله بین آن ها تا حد امکان کاهش یافته است. پذیرایی در این بخش در حد عادی است.
 
کلاس پرمیوم اکونومی: این کلاس در واقع همان کلاس اکونومی ساده است با این تفاوت که فضا هر مسافر بیشتر و صندلی وی راحت تر است. در کل همه ی موارد در این کلاس پرمیوم اکونومی از کلاس اکونومی به قدر کوچکی بهتر است. این کلاس پروازی در بعضی از شرکت های هوایی ارائه می شود.
 
پرواز بیزینس کلاس: در کلاس شرایط به حد مطلوبی خوب است. صندلی های بزرگ و با فاصله خوب از سایر صندلی ها. داشتن امکاناتی جهت سرگرمی در طول مسیر و داشتن منویی از قضاهای مختلف این کلاس را به کلاسی محبوب تبدیل کرده است.
 
پرواز فرست کلاس: گران ترین بلیط و بهترین بلیط در کلاس فرست کلاس موجود است. صندلی های تختخواب شو به همراه مانیتور و کتاب های موجود و منو بسیار متنوع در بحث پذیرایی از مشتری، این کلاس را به نگین کلاس های پروازی تبدیل کرده است.

 

پرواز فرست کلاس

در قسمت قبل توضیحات کوتاهی در مورد پرواز فرست کلاس داده شد. اکنون توضیحات کاملی پیرامون آن ارائه خواهد شد. این کلاس سفر، گران ترین، لوکس ترین، بهترین، خلوت ترین کلاس سفر است. شما با خرید بلیط فرست کلاس عموما صاحب یک کابین اختصاصی در هواپیما خواهید شد که با آن تجربه ای راحت و لذت بخش را به شما خواهد بخشید. در این اتاقک های اختصاصی شما مواردی نظیر تخت خواب و یا صندلی تخت شو، مانیتور و سیستم صوتی اختصاصی، سیستم گرایش و سرمایش فضا، صندلی و تخت با قابلین تنظیم دما خواهید داشت. از جمله تفاوت های دیگر این کلاس، داشتن سرویس بهداشتی اختصاصی برای هر فرد است. بسته به شرکت پروازی، در طی سفر به شما تبلت یا لب تابی ارائه خواهد شد که ضمن انجام امورات شخصیتان می توانید از اینترنت موجود هم بهره ببرید. در این کلاس فضاهایی در نظر گرفته شده است که مانند لابی هتل و یا سالن جلسات هستند تا شما بتوانید اگر به پرواز کاری می روید در طول مسیر کارهای خود را با گروهتان بررسی کنید و یا برای گفت و گو و رفع خستگی و چند قدمی راه رفتن به قسمت مشابه لابی بروید. در این کلاس پروازی، خدمه پرواز جز مجرب ترین و با تجربه ترین افراد هستن تا در طی سفر کوچک ترین ناراحتی برای شما پیش نیاید و آماده هر گونه پاسخ گویی به شما باشند.در بخش ورود و خروج به هواپیما شما دارای مسیر جدا خواهید بود که وقت کمتری از شما خواهد گرفت و شما را در گیر سایر مسائل خروج از هواپیما نخواهد کرد.

این ها از ویژگی های بارز سفر پرواز فرست کلاس بود اما نکاتی هم وجود دارد که بسته به شانس شما ممکن است اتفاق بیوفتد. عموم مسافران این کلاس را افراد مشهور و سلبریتی و یا نخبگان تجارت و صنعت تشکیل می دهند و اگر شما مقدار بسیار بسیار کوچکی خوش شانس باشید احتمالا با یک فرد سلبریتی همسفر خواهید که می توانید در طی مسیر با وی آشنا شوید و دوستی و رابطه ای بلند مدت را با وی برنامه ریزی نماید. بسیار دوستان افراد مشهور بوده اند که با بیان داستان آشنایی خود، گفته اند که همه چیز با سفر هوایی و در کابین فرست کلاس اتفاق افتاده است.

 

ویژگی های پرواز فرست کلاس

در این سر فصل بار دیگر ویژگی های پرواز فرست کلاس شمرده خواهد شد.

 
منوی غذایی متنوع
 
منوی نوشیدنی کاملا آزاد
 
داشتن مانیتور و مالتی مدیا جهت سرگرمی در مسیر
 
صندلی های بزرگ و راحت و تخت خواب شو
 
فضایی مانند کابین و کاملا شخصی جهت راحتی بیشتر
 
پشتیبانی بهتر
 
داشتن سالن انتظار مخصوص در فرودگاه
 
جا به جایی بین سالن انتظار و هواپیما با خودرو های لوکس و شیک نظیر پورش
 
عدم ازدحام
 
فضایی خلوت
 
آرامش بیشتر
 
سرویس بهداشتی اختصاصی
 
رسیدگی بیشتر خدمه
 
گران ترین بلیط
 
لوکس ترین کابین ها

لازم به ذکر است که خدمات ارائه شده در کلاس فرست کلاس بسته به گروه هواپیمایی متفاوت است به عنوان مثال با سفر با هواپیماهای گروه قطر شما دارای تختخواب های دونفره خواهید بود اما در هواپیمایی امارات پرواز فرست کلاس، سوئیتی رویاییو مجلل برای شما خواهد بود. از این رو در این نوشته ویژگی های عام و مشهود  که در همه شرکت های هواپیمایی وجود دارد ذکر شد.

 

سخن پایانی درمورد پرواز فرست کلاس

سفر و جابه جایی جزئی مهم از زندگی امروز بشر است که به دلایل زیاد و واجبی و ضروری نظیر کار، خرید و فروش، ملاقات و … انجام می شود و یا می تواند برای تفریح و آرامش و سفر و بازدید از سایر تمدن و ملل با فرهنگ های متفاوت رخ دهد. در این سفر ها گاها طولانی کاملا واضح است که انسان خسته و گاهی درمانده شود. از این رو شرکت های هواپیمایی برا رفاه بیشتر مسافران و البته سود آوری بیشتر خود، پرواز های هوایی خود را با چند کلاس پروازی دسته بندی کرده اند که در مطالب قبلی ذکر شد.

پرواز فرست کلاس لوکس ترین بلیط ممکن برای سفر است که عموما با فضایی نظیر خانه تفاوتی ندارد و تمام ضروریات در طی سفر بهطور کاملا اختصاصی و با بیشترین کیفیت برای شما آماده خواهد شد. قطعا پرواز فرست کلاس خاطری فراموش نشدنی را برای شما رقم خواهد زد اما به یاد داشته باشید که این خاطره بسیار گران و پر هزینه خواهد بود، ولی در نهایت این انتخاب شماست که میخواهید با چه پروازی سفر کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.