هواپیمایی آتا – هر آنچه باید در رابطه با این شرکت بدانید

هواپیمایی آتا یکی از شرکت‌های فعال هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است. دفتر اصلی این شرکت در آذربایجان شرقی و در شهر تبریز واقع شده است. نام این شرکت از کلمه ترکی آتا به معنی پدر گرفته شده و شعار اصلی این شرکت ( با هم پرواز کنیم) است. این شرکت در حال حاضر به 20 مقصد داخلی و خارجی پرواز انجام می‌دهد. قطب‌های این شرکت هواپیمایی در فرودگاه امام خمینی، فرودگاه‌های تبریز و مهرآباد هستند. قطب شرکت هواپیمایی، اصطلاحاً به مرکز اصلی فعالیت یک شرکت هواپیمایی گفته می‌شود. ایرلاین آتا با وجود پرواز‌های کم توانسته است تاکنون حدود 3 میلیون و دویست و هفتاد هزار مسافر را در خطوط پروازی داخلی و یک‌صد و هشتاد هزار نفر را در خطوط پروازی خارجی جابجا کند. برای آشنایی بیشتر با ایرلاین آتا با چارتر 123 همراه باشید

مقدمه


شرکت هواپیمایی آتا را می‌توان شانزدهمین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران دانست. آغاز فعالیت رسمی این شرکت هواپیمایی در بهمن‌ماه 1388 هم‌زمان با جشن پیروزی انقلاب بود. این شرکت هواپیمایی با همکاری دولت و یک گروه اقتصادی به نام دریک تأسیس شد وجود یک شرکت هواپیمایی بزرگ و معتبر در شهر تبریز یکی از دلایل رونق یافتن بیش از پیش این شهر است. آتا با فعالیت 10 ساله خود تاکنون توانسته است جلوه‌های بسیار خاص و ویژه‌ای به شهر تبریز بدهد. سهام‌دار اصلی این شرکت هواپیمایی محمدرضا زنوزی مطلق و مدیریت آن را یونس دقیق کیا بر عهده دارد.

در حال حاضر این ایرلاین با 14 فروند هواپیما به کار خود ادامه می‌دهد. از مهم‌ترین مقاصد پروازی بین‌المللی آتا می‌توان به بحرین، گرجستان، عراق، ترکیه، کویت و عربستان اشاره کرد. همچنین برخی از پروازهای داخلی این ایرلاین از تبریز به مقصد مشهد، کیش، اهواز، ارومیه، اردبیل، شیراز، بندرعباس، قشم می‌باشد و پروازهایی نیز از شهرهای‌ اردبیل، مشهد، شیراز، کیش و ارومیه دارد. هواپیمایی آتا همواره در حال توسعه و رشد می‌باشد. این شرکت هوایی علاوه بر جذب 120 مهماندار و سرمهماندار، 35 خلبان و کمک خلبان ایرانی را برای گذراندن دوره‌های آموزشی به کشورهای سوئد،‌ ترکیه،‌ اوکراین و بلغارستان اعزام کرده است. همچنین با بهره‌گیری از مهندسان و تکسنین های آموزش دیده خود همواره در پی تعمیر و نگهداری ناوگان خود است. و اولین ایرلاین ایرانی است که برای نیروهای خود کلاس‌های آموزشی تعمیر و نگهداری مکانیک B1 و B2 برگزار کرده است. از ابتدای کار آتا تا به امروز 12 حادثه برای این ایرلاین به وجود آمده است که خوشبختانه هیچ یک منجر به تلفات جانی نشده است.

بلیط شرکت هواپیمایی آتا


بلیط‌های این شرکت هواپیمایی مانند دیگر شرکت‌های هواپیمایی در اغلب مسیر‌های داخلی و خارجی در اختیار مسافران هوایی گذاشته شده است. از این رو تهیه بلیط ایرلاین آتا برای مسافران بسیار آسان و راحت خواهد بود. نکته جالب توجه در رابطه با بلیط‌های این شرکت ارزانی و در دسترس بودن آن است. برای خرید بلیط ایرلاین آتا می‌توانید به تمام دفاتر و آژانس‌های هواپیمایی مراجعه نمایید. همچنین امکان رزرو بلیط به صورت آنلاین در وب‌سایت چارتر 123 وجود دارد.

برخی از اهداف و دستاوردها هواپیمایی آتا


در اینجا به بررسی برخی از مهمترین اهداف، دستاوردها و اقدامات صورت گرفته در این چند سال از آغاز فعالیت ایرلاین آتا می پردازیم.

 

گسترش راههای ارتباطی استانهای شمال غرب با سایر مناطق کشور

استان های شمال غرب کشور به خصوص استان آذربایجان شرقی، از جایگاه فرهنگی، صنعتی، اقتصادی و گردشگری ویژه ای در کشور برخوردارند؛ لذا گسترش راه های ارتباطی این مناطق با سایر نقاط کشور اهمیت ویژه ای دارد. همین ویژگی سبب شده است تا تقویت خطوط هوایی این استان با باقی نقاط مهم کشور، در قالب یک برنامه کوتاه مدت در دستور کار شرکت هواپیمایی آتا قرار بگیرد تا این ایرلاین علاوه بر ایجاد خطوط پروازی در مسیرهای تهران – تبریز، تهران – ارومیه و تهران – اردبیل، پرواز هایی از مبداء مراکز این استان ها به مقاصد مشهد، کیش و شیراز را نیز راه اندازی کند و در آینده ای نزدیک این خطوط را گسترش دهد.

 

گسترش راههای ارتباطی استانهای شمال غرب با مناطق بین المللی

از آنجایی که گسترش خطوط پروازی این منطقه با توجه به مراودات تجاری، گردشگری و زیارتی با کشورهای همسایه، امری کاملا ضروری تلقی می شود؛ از این رو برقراری خطوط پروازی از مبداء تبریز به مقصد ترکیه در دستور کار ایرلاین آتا قرار گرفته است و امید است در سال های آتی و با اخذ مجوزهای لازم، این خطوط هم گسترده تر شوند.

 

گسترش راههای ارتباطی استانهای شمال غرب با مناطق بین المللی

هواپیمایی آتا که از آغاز، دستیابی به یک جایگاه ویژه را در ایران و خاورمیانه در برنامه کاری خود قرار داده بود، توانست با تقویت خطوط هوایی خود، در سال 1392 با جابجایی بیش از یک میلیون و چهارصد هزار مسافر، رتبه چهارم کشوری را در بین شرکت های هواپیمایی موجود، به خود اختصاص دهد.

 

تامین تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری ایرلاین

هواپیمایی آتا علی رقم تمامی تحریم ها و موانع بین المللی، در کوتاه مدت با خریداری 9 فروند هواپیما ( 6 فروند هواپیمای بوئینگ MD و 3 فروند هواپیمای ایرباس A-320 )، موفق به گسترش ناوگان هوایی خود شد و خریداری هواپیماهای جدید را نیز در دستور کار خود قرار داد.

با توجه به خط مشی این شرکت مبنی بر استفاده از نیروی انسانی بومی و همچنین بومی سازی در حوزه نگهداری و تعمیر ناوگان، سیزده خلبان و کمک خلبان ایرانی جهت گذراندن دوره های پیشرفته آموزشی به کشورهای سوئد، ترکیه و اکراین اعزام شدند که پس از طی دوره های مربوطه، به عنوان سرخلبان به جمع کرو ایرلاین آتا پیوستند. حدود یک صد نفر از نیروی انسانی بومی نیز به عنوان مهماندار و سرمهماندار جذب این ایرلاین شدند و سکانداری بخش فنی (تعمیر و نگهداری ناوگان هوایی) آتا نیز به متخصصین توانمند داخلی سپرده شد تا حد الامکان از نیروی خارجی کمتری استفاده شود.

حوزه فنی شرکت هواپیمایی آتا در سال های اخیر موفق به کسب مجوز CAMO، راه اندازی شعبه چرخ و ترمز در تبریز، مجوز A چک و نیز گواهینامه Part-M گردیده است که امتیاز ویژه ای برای این ایرلاین محسوب می گردد. از دیگر دستاوردهای ایرلاین آتا، راه اندازی بخش شاپ الکتریک در این شرکت است که عهده دار تعمیرات باطری هواپیماهای این ناوگان است.

 

راهنمای خرید بلیط پرواز آتا از چارتر 123

اگر قصد خرید بلیط ایرلاین آتا را دارید کافی است 3 حرف اول شهر مبدأ خود را در باکس مبدأ و 3 حرف شهر مقصد خود را در باکس مقصد جستجوی پرواز وارد نمایید و پس از آن تاریخ رفت و برگشت خود را مشخص کنید. پس از این مراحل لازم است که تعداد مسافران و کلاس پروازی را انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه جستجو کلیک نمایید تا تمام پرواز‌های این شرکت از مبدأ به مقصد مورد نظر شما نمایش داده شود. لازم به توضیح است که در این لیست شما می‌توانید بلیط لحظه آخری و بلیط ارزان‌قیمت را نیز مشاهده نمایید. این امکان برای شما فراهم شده است که بر اساس پالایه‌های موجود، پرواز‌های موجود ایرلاین آتا را شخصی‌سازی کنید و بر اساس نیاز خود اقدام به مرتب نمودن آن کنید. در پایان شما می‌توانید بلیط خود را به راحتی سفارش دهید.

همچنین در نقشه زیر می توانید دفتر فروش مرکز بلیط هواپیمایی آتا را مشاهده کنید :

 

 

 

 

مقاصد داخلی هواپیمایی آتا

این شرکت هواپیمایی در هر هفته پرواز‌های بسیار زیادی به اکثر شهر‌های ایران انجام می‌دهد. اگر قصد سفر با این ایرلاین را دارد کافی است از لیست پرواز‌های داخلی این شرکت اقدام به انتخاب شهر مبدأ و مقصد خود کرده و با تعیین زمان سفر، لیست پرواز‌های موجود را مشاهده نمایید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از فیلتر‌های موجود اقدام به مرتب‌سازی پرواز‌های داخلی این شرکت بر اساس ارزان‌ترین قیمت کنید.

 • بندر ماهشهر (فرودگاه ماهشهر)
 • ارومیه (فرودگاه بین‌المللی شهید باکری ارومیه)
 • یزد (فرودگاه شهید صدوقی یزد)
 • اهواز (فرودگاه بین‌المللی اهواز)
 • اردبیل (فرودگاه اردبیل)
 • مشهد (فروشگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد)
 • اصفهان (فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان)
 • شیراز (فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز)
 • تبریز (فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز)
 • جزیره کیش (فرودگاه بین‌المللی کیش)
 • تهران (فرودگاه بین‌المللی امام خمینی، فرودگاه بین‌المللی مهر‌آباد)

 

مسیرهای پروازی ایرلاین آتا

 • از مبدأ شیراز به مقصدهای مشهد، تبریز و تهران
 • از مبدأ باکو به مقصد‌های تبریز و تهران
 • از مبدأ تهران به مقصد‌های کیش، مشهد، تبریز، اهواز، ارومیه، اردبیل، شیراز، بندرعباس، باکو، ترکیه
 • از مبدأ مشهد به مقصد‌های تهران، کیش، ارومیه، اردبیل، شیراز، تبریز و کیش
 • از مبدأ تبریز به مقصد‌های مشهد، شیراز، استانبول، آذربایجان، تهران، کیش و اهواز
 • از مبدأ ارومیه به مقصد‌های مشهد و تهران

 

لیست مقاصد پروازی خارجی ایرلاین آتا

هواپیمایی آتا با دارا بودن پرواز‌های بین‌المللی تاکنون توانسته است مقاصد پروازی خارجی زیر را در برنامه پروازی خود جای دهد، این لیست به مرور زمان، مقاصد بیشتری را در برخواهد گرفت.

 • گرجستان (تفلیس – فرودگاه بین‌المللی باتومی)
 • عراق (بغداد – فرودگاه بین‌المللی بغداد و نجف – فرودگاه بین‌المللی نجف)
 • کویت (فرودگاه بین‌المللی کویت)
 • ترکیه (فرودگاه بین‌المللی آتاتورک)
 • عربستان سعودی (دمام – فرودگاه بین‌المللی ملک فهد)

 

ایمنی پرواز‌های شرکت هواپیمایی آتا

این شرکت را می‌توان یکی از بهترین شرکت‌های فعال در حوزه هواپیمایی از لحاظ ایمنی دانست زیرا در طول سال‌ها فعالیت تنها 12 بار دچار حادثه شده است که تمام این 12 مورد حادثه بدون هیچ‌گونه تلفات انسانی بوده است. از آخرین حوادث ایجاد شده برای این شرکت هواپیمایی می‌توان به حادثه‌ای که در تاریخ 13 دی 1397 رخ داد، اشاره کرد. در این حادثه که در فرودگاه تبریز اتفاق افتاد، هنگام فرود هواپیما 3 لاستیک به طور هم‌زمان ترکیدند و باعث مسدود شدن چند دقیقه‌ای باند فرودگاه شهید مدنی تبریز شد. خوشبختانه با اقدامات به موقع خلبان و مهمانداران هیچ‌گونه آسیب جانی به مسافران وارد نشد.

 

استرداد بلیط شرکت هواپیمایی آتا

برای استرداد بلیط هواپیمایی شرکت آتا می‌توانید تا سه ساعت قبل از انجام پرواز بلیط خود را با 20% کسر به عنوان جریمه به این شرکت استرداد دهید. در صورتی که در هنگام استرداد بلیط با مشکل مواجه شدید به هیچ وجه اقدام به استرداد دوباره بلیط نکنید، پس از گذشت یک ساعت دوباره وضعیت بلیط مورد نظر خود را چک کنید. در صورتی که استرداد به درستی انجام نشده بود می‌توانید دوباره اقدام به این عمل کنید.

 

ناوگان هوایی ایرلاین آتا

شرکت هواپیمایی آتا فعالیت خود را با 4 فروند هواپیمای مک دانل شروع کرد که این هواپیما‌ها ظرفیتی بالغ بر 165 نفر مسافر دارند. این شرکت با گذشت زمان ناوگان هوایی خود را توسعه داد و هم اکنون دارای 6 فروند هواپیمای مک دانل و چهار فروند هواپیمای ایرباس و سه فروند هواپیمای بوئینگ 737 است. این شرکت همچنین در برنامه پیشرفت ناوگان هوایی خود اقدام به خرید 10 فروند هواپیمای جدید با شرکت برزیلی امبرائر کرده است. به گفته مدیرعامل این شرکت هدف از خرید این تعداد هواپیمای سبک که هر کدام از آن‌ها ظرفیتی بالغ بر حمل 50 مسافر را دارند، انجام پرواز‌های مختلف در مسیر‌ شهر‌های شمال غربی بوده است.

 

کلاس‌‌های پروازی ایرلاین آتا

شرکت‌های هواپیمایی مختلف اقدام به ارائه خدمات متنوع در کلاس‌های پروازی مختلفی می‌کنند در این بین ایرلاین آتا فقط در هواپیما‌های ایرباس دارای دو کلاس تجاری (بیزینس) و اقتصادی (اکونومی) هستند. در سایر هواپیما‌های این شرکت فقط کلاس اکونومی وجود دارد.

 

قوانین شرکت هواپیمایی آتا

تقریباً تمام شرکت‌های هواپیمایی دارای قوانینی در رابطه با میزان مجاز بار و دیگر مواردی پروازی هستند. این قوانین گاه بسیار شخصی و گاه بسیار عمومی همانند دیگر شرکت‌های هواپیمایی است. ایرلاین آتا هم دارای قوانین و مقررات خاص خود است. اطلاع از قوانین و مقررات هر شرکت هواپیمایی به شما کمک خواهد که در هنگام حضور در فرودگاه و همچنین در طول پرواز با مشکلی مواجه نشوید. در ادامه این مقاله از چارتر 123 به بررسی قوانین و مقررات مربوط به بار و وسایل مجاز آتا می‌پردازیم.

 

کالا‌هایی که نباید در سفر به همراه خود داشته باشید

هر ایرلاینی با توجه به سیاست‌های کاری خود اقدام به تدوین قوانینی می‌کند، عموماً تمام ایرلاین‌ها موارد زیر را جزو موارد ممنوعه خود می‌دانند.

 • به همراه داشتن سلاح گرم
 • به همراه داشتن سلاح سرد
 • باطری‌های الکتریکی بزرگ
 • مواد اسیدی مانند جیوه
 • موادی که قابلیت اشتعال دارند.
 • انواع رنگ‌ها
 • مواد رادیو‌اکتیو
 • گاز‌ها

 

کالا‌های مجاز ولی خطرناک برای حمل

در این لیست تمام مواردی قرار می‌گیرند که حمل کردن آن با خود در هواپیما ممکن است مشکلی به وجود بیاورد. این وسایل عبارت‌اند از:

 • کبریت و فندک‌های کوچک گازی
 • اسپری‌ و ادکلن‌ها
 • هر نوع وسیله و لوازم آرایشی
 • هر دارویی به جز دارو‌های رادیواکتیو، برای بردن این دارو‌ها با خود می‌توانید این دارو‌ها را به بسته‌های نیم لیتری بسته‌بندی کنید.

 

چه وسایل برای حمل مجاز است

لازم است قبل از عزیمت به فرودگاه تمام وسایلی که نیاز دارید را آماده کنید و از عدم وجود وسایل ممنوعه در کیف و وسایل خود آگاهی کامل داشته باشید. شما وسایل و موارد زیر را می‌توانید با خود به داخل کابین هواپیما ببرید.

 • کالسکه و صندلی مخصوص کودکان
 • دوربین عکاسی و فیلم‌برداری
 • کیف‌دستی کوچک
 • غذای کودکان 6 ماهه تا 2 ساله
 • پتو یا روانداز کوچک
 • لپ‌تاپ و تبلت به همراه تمام وسایل جانبی
 • پالتو، کت و بارانی
 • چتر
 • کتاب، روزنامه و جزوه
 • عصا و عینک

 

قوانین مربوط به چمدان در شرکت‌های هواپیمایی

قوانین مشخص و استانداردی وجود دارد که توسط تمامی ایرلاین‌های داخل و خارجی رعایت می‌شوند. یک بخش از این قوانین، قوانین مربوط به وزن چمدان است. در تمام ایرلاین‌های جهان برای سنجش میزان بار مجاز همراه مسافر از دو قانون وزنی و بسته‌ای استفاده می‌کنند. معمولاً شرکت‌ها از قانون وزنی استفاده بیشتری می‌کنند. در این قانون مسافر نسبت به صندلی انتخابی خود می‌تواند میزان بار مجازی به همراه خود داشته باشد. اگر بار همراه مسافر از میزان تعیین شده بالاتر باشد، مسافر باید مبلغی بابت اضافه بار خود پرداخت کند. به همین خاطر نیاز است قبل از سفر با هر ایرلاینی از قوانین مربوط میزان بار مجاز آن آگاه شوید.

 

نکات قابل توجه در رابطه با تحویل چمدان

لازم است توجه داشته باشید اگر به صورت خانوادگی یا گروهی اقدام به خریداری بلیط کرده‌اید، میزان بار مجاز و تعداد افراد در بلیط سرپرست شما درج می‌شود. تعداد افراد همراه در کنار کلمه PLD در بلیط فرد سرپرست درج می‌شود. حتماً قبل از تحویل بسته و یا چمدان خود از سالم بودن آن آگاهی کامل داشته باشید و از نداشتن هیچ‌گونه پارگی اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که چمدان یا بسته تحویلی شما دچار پارگی و مشکل شده است، حتماً قبل از تحویل آن را حل یا از مسئولین بار بخواهید تا دوباره برای شما بسته‌بندی را انجام دهند.

 

اطلاعات ضروری که نیاز است از آن اطلاع داشته باشید.

 • مسافران شرکت هواپیمایی آتا می‌توانند ساک دستی خود را به صورت رایگان به عنوان وسیله همراه مسافر در کابین همراه خود داشته باشند، لازم به ذکر است که این ساک دستی باید دارای ابعادی استاندارد در حد قفسه بالای سر مسافران داشته باشد تا بتوان آن را در محل تعبیه شده، قرار داد.
 • ساک همراه باید تنها شامل موارد مجاز در سفر باشد.
 • اقلام همراه مجاز و میزان ابعاد این ساک به راحتی از طریق شرکت هواپیمایی آتا قابل استعلام است.
 • اطلاعات پرواز خود را 48 ساعت قبل از پرواز چک کنید.
 • قبل از خرید بلیط از هر شرکت هواپیمایی قوانین مربوط به آن ایرلاین را به طور دقیق مطالعه کنید.

 

اقدامات ایرلاین آتا در جهت گسترش صنعت هوایی کشور

ایرلاین آتا با توجه به رویکرد و برنامه‌ریزی بلندمدت و کوتاه‌مدت خود اقدام به انجام فعالیت‌هایی در جهت گسترش صنعت هوایی کشور کرده است.

 

تقویت خطوط ارتباطی در استان‌های شمال غرب

با توجه به جایگاه ویژه و خاص استان آذربایجان شرقی در فرهنگ و اقتصاد کشور، گسترش راه‌های ارتباطی این استان با سایر مناطق کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از همین رو ایرلاین آتا اقدام به گسترش و فعالیت بیش از پیش در این استان نموده است.

 

تقویت خطوط پروازی بین‌المللی

شرکت هواپیمایی آتا با توجه به سیاست‌های مشتری مداری و درآمدزایی خود اقدام به شناسایی و راه‌اندازی مسیر‌های مختلف برون‌مرزی کرده است. هواپیمایی آتا در حال حاضر پرواز‌هایی از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی، شهید هاشمی نژاد مشهد و شهید مدنی تبریز به مقصد‌های بین‌المللی انجام می‌دهد. این شرکت همچنین به دنبال افزایش پرواز‌های بین‌المللی خود است و با توجه به سیاست‌ها و اهدافی که دارد اقدام به افزایش ناوگان هوایی خود کرده است.

 

شکایت از هواپیمایی آتا

اکثر مسافرانی که در پرواز های خود با تاخیر های طولانی مدت یا ارائه نشدن خدمات مناسب مواجه می شوند، بهترین راه  را ماندن در هواپیما و پیاده نشدن می دانند تا زمانی که به حق و حقوق خود برسند. ولی باید گفت که این کار نه تنها بهترین راه نیست، بلکه بدترین تصمیم ممکن در زمینه رسیدن به حقوقشان است چرا که بر اساس قانون، مسافر در این صورت مرتکب جرم می شود و همین موضوع باعث ایجاد مشکل برای آنها  می شود. مسافران در این حالت بهترین کاری که می توانند انجام دهند، دوری از هر گونه تنش و برخورد با مسئولان و کادر پروازی  شرکت هواپیمایی آتا و پیگیری موضوع از طریق مراجع قانونی می باشد. این افراد می توانند ضمن شکایت حقوقی در دادگاه، حقوق خود را از طریق ثبت شکایت الکترونیک در یکی یا تمامی پایگاه های زیر پیگیری کنند.

پیگیری از طریق دستگاه قضا

پیگیری از طریق رابط شرکت هواپیمایی در سازمان هواپیمایی کشوری

ثبت شکایت در سایت سازمان هواپیمایی کشوری

ثبت شکایت در سایت سازمان بازرسی

ثبت شکایت در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری

ثبت شکایت در مرکز ارتباطات مردمی کمیسیون اصل 90 مجلس

 

هواپیمایی آتا ترمینال

هواپیمایی آتا با 4 فروند هواپیمای مک دانل داگلاس MD-83، فعالیت خود را آغاز کرد و با پیشرفت بسیار عالی، در حال حاضر دارای 6 هواپیمای بوئینگ MD، 3 بوئینگ 737 و 4 ایرباس A320 است و به اکثر کشورهای همسایه، مانند ترکیه، عراق، کویت، عربستان صعودی، بحرین و گرجستان پرواز دارد. ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد تهران پذیرای مسافران ورودی و خروجی پروازهای این شرکت است.

 

هواپیماهای جدید آتا

مالک شرکت هواپیمایی آتا ایرلاین از خرید 10 هواپیمای جدید 50 نفره توسط این شرکت و تحویل آن‌ها در آینده خبر داد.«محمدرضا زنوزی مطلق» در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار کرد: با ورود این تعداد هواپیمای سبک 50 نفره که توان نشست و برخاست از باندهای با مسافت کوتاه را نیز به خوبی دارا هستند، شبکه ناوگان هوایی مویرگی برای فرودگاه های کوچک کشور تشکیل می‌شود.

وی با بیان این‌که اولویت اجرای این شبکه در شمال‌غرب کشور با محوریت تبریز است، گفت: این سیستم، فرودگاه‌های کوچک کشور را به فرودگاه‌های بزرگ متصل کرده و امکان پرواز از این شهرها به مقصدهای مختلف داخلی و خارجی را فراهم می‌کند که در اولویت نخست شهرهای آذربایجان از جمله اردبیل، مراغه، ماکو را برای پروازهای داخلی و خارجی تحت پوشش قرار می‌دهد. به گفته زنوزی مطلق، هواپیماهای مذکور توان چهار ساعت پرواز بدون وقفه را دارا بوده و می‌توانند علاوه بر شهرهای شمال غرب، پروازهای تهران و حتی استانبول و باکو را هم پوشش دهند.

 

لوگوی هواپیمایی آتا

لوگو و لوگو تایپ هواپیمایی آتا، از دیدگاه زیبایی شناختی، چشم نواز نیست و از دیدگاه برندینگ نیز هیچ مانایی در ذهن ندارد.از آن‌جایی که رنگ سازمانی اغلب رقبای هواپیمایی آتا، همین دو رنگ می‌باشد، حداقل انتظاری که می‌رفت این بود که از رنگ مشابه سایر برندهای فعال در خدمات حمل و نقل هوایی استفاده نشود. از سوی دیگر، تداخلی عجیب و نامانوس در لوگو تایپ وجود دارد. ادغام نازیبای A انتهایی ATA و A ابتدایی Airline،  در ابتدا چنان می‌نماید که در لوگو تایپ غلط املایی وجود دارد!

هم‌زمانی لوگو تایپ فارسی و لوگوتایپ انگلیسی این برند نیز یکی از نکات قابل تامل می‌باشد. از آنجایی که قطعاً مدیران ارشد برند برای این دیدگاه استدلال ویژه‌ای دارند، از پرداخت به آن می‌گذریم. اما نگارش “هواپیمایی آتا” با دم‌دستی‌ترین و پیش‌پا افتاده‌ترین فونت ممکن، که حتی از نظر فواصل نیز بهینه‌سازی نشده ‌است.

 

کیفیت هواپیمایی آتا

هواپیمایی آتا هم اکنون پروازهای مشخصی به مقاصد مختلف داخلی و خارجی دارد که از بین مقاصد خارجی می توان از کشورهای ارمنستان، روسیه، آذربایجان، ترکیه، عراق، گرجستان و کویت نام برد. در حقیقت کیفیت بسیار خوب پروازهای این شرکت که بر اساس کادر مجرب پروازی، اصول مشتری مداری و مدیریت خوب بنا می باشد، باعث شده تا از جایگاه بسیار قابل قبولی در بین مسافران پروازهای خارجی و داخلی برخوردار باشد. 

 

مالک هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی آتا فعالیت خود را با 4 فروند هواپیمای مک‌دنل داگلاس MD-83 با ظرفیت 165 نفر مسافر آغاز نموده و در حال حاضر این شرکت دارای 8 هواپیمای بوئینگ MD و 3 هواپیمای ایرباس آ-320 و 2 فروند بوئینگ 737 و 3 فروند هواپیمای امبرائر 145 در حال سفارش که 3 فروند آن تحویل گردیده ‌است در اختیار دارد. مدیرعامل هواپیمائی آتا عبدالرضا پازوکی و مالک، رئیس هیئت مدیره و سهامدار اصلی این شرکت، محمدرضا زنوزی مطلق می‌باشد.

 

غذای هواپیمایی آتا

به غیر از چند هواپیمای لوکس و VIP این ایرلاین، تمامی هواپیماهای آتا پروازهایی با کلاس اکونومی هستند. در این بین، تنها هواپیماهای ایرباس 320 دارای دو کلاس بیزینس و اکونومی می باشند که مختص مناسبت‌هایی خاص است. پروازهای اکونومی شامل خدمات پذیرایی مناسب در حین سفر هستند و صندلی های مناسب و راحتی نیز دارند. طبیعتاً پروازهای کلاس بیزینس آتا امکانات و راحتی بیشتری را برای مسافران فراهم می‌کند. البته ناگفته نماند که پرواز اکونومی هواپیمایی آتا بسیار باصرفه و مناسب مسافران می باشد.

 

جمع بندی

با charter123  شما می‌توانید به صورت آنلاین و به راحتی تنها با یک کلیک، پرواز داخلی یا خارجی خود را از بهترین شرکت هواپیمایی مانند هواپیمایی آتا و همچنین با نازل‌ ترین قیمت خریداری کنید. با چارتر 123 در هر لحظه و در هر کجا که باشید به پرواز‌ های چارتری و لحظه‌ آخری دسترسی دارید و دیگر نگرانی بابت صرف زمان برای رفتن به آژانس‌ های هواپیمایی و خرید بلیط نخواهید داشت.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.