چگونه بلیط چارتری ارزان بخریم؟

اگر اهل سفر هستید و معمولاً سفر هوایی را ترجیح می‌دهید، احتمالاً با کلمه چارتر ناآشنا نیستید و بار‌ها این اصطلاح را شنیده‌اید؛ خیلی از افرادی که قصد مسافرت دارند هنگام تهیه بلیط، دنبال قیمت بلیط چارتری هواپیما می گردند اما آیا بلیط چارتر همیشه به معنای ارزان بودن آن است؟ چه موقع بلیط چارتر بخریم که ضرر نکنیم؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤالات با این مطلب از وب‌سایت چارتر123، قدیمی‌ترین سیستم خرید آنلاین و ارزان‌ترین نرخ پروازهای چارتری همراه باشید.

 

مقدمه

انجام عملیات خرید و فروش در سایتهای فروش اینترنتی به ویژه فروش بلیط هواپیما نیازمند این است که رغبت لازم را برای خرید بلیط هواپیما در مشتریان و مسافران ایجاد کرد. از جمله مهمترین موارد ایجاد انگیزه در کاربران سایت، مناسب بودن قیمتهای سایت فروشنده و به طور اختصاصی تر ارائه بلیط ارزان هواپیما است. به عبارتی دیگر، به رغم وجود کیفیت در ارائه خدمات یک سایت فروشنده بلیط هواپیما، چنانچه نرخ های ارائه شده در آن سایت از قیمت خوب و پایینی برخوردار باشند آنگاه زمینه برای خرید انواع بلیط به خصوص بلیط هواپیما ارزان بیشتر از پیش فراهم می شود.

اگر تجربه سفر هوایی و خرید بلیط هواپیما داشته باشید حتما اصطلاح بلیط چارتر هواپیما را زیاد شنیده‌اید. به طور کلی دو نوع بلیط هواپیما وجود دارد: بلیط چارتر و بلیط سیستمی. بلیط سیستمی نرخ ثابتی دارد که از سوی مراجع مربوطه تعیین می‌شود، در حالی که قیمت بلیط چارتر اینگونه نیست و نوسانات زیادی دارد.

واژه چارتر(charter) به معنی دربست کرایه دادن و اجاره دادن است. در واقع چارتر به خدمتی گفته می شود که در طی آن، بخشی از اتاقهای یک هتل، صندلی های یک هواپیما، قطار، اتوبوس و … و در برخی موارد تمامی آنها، به صورت یکجا اجاره داده  می شود.  اما نکته قابل توجه آن است که وقتی این اقدام انجام می شود در کل مبلغ ارزانتری نسبت به زمانی که قرار است به ازای هر واحد مبلغی پرداخت شود جابجا می شود. خیلی از افرادی که قصد مسافرت دارند هنگام تهیه بلیط هواپیما دنبال قیمت بلیط چارتری ارزان هواپیما می گردند اما بهتر است قبل از هرگونه اقدام، کمی در مورد مفهوم بلیط چارتر و بلیط پرواز چارتر و تکنیکهای یافتن بلیط هواپیما ارزان اطلاعاتی کسب نمایید.

 

بلیط هواپیما ارزان

اجازه بدهید با توجه به موضوع اختصاصی این مقاله یعنی بررسی بلیط چارتری ارزان کمی تخصصی تر صحبت نماییم. نکته مهم قبل از توضیح هر چیزی لازم است بدانیم اصولا به چه کسی گردشگر گفته می شود؟ پاسخ به این سوال این است که در سالهای اخیر گردشگر شامل هرگونه مسافرتی می شود که فردی به واسطه آن از محیط کار یا زندگی خود خارج شود اما در واقع به کسی که گردشگری می کند گردشگر، سیاح یا توریست گفته می شود.

گردشگرها برای مسافرت از وسایل حمل و نقل مختلفی نظیر خودرو، قطار، هواپیما و …  استفاده می کنند و طبیعتا هر روز بلیط های مختلف این وسایل از بلیط ارزان قطار گرفته تا بلیط هواپیما ارزان قیمت به فروش می رسد. نکته قابل توجه آن است که اگرچه هر کدام از این وسیله ها به مرور زمان در صنعت گردشگری و حمل و نقل دچار تغییر و تحول و پیشرفت شده اند و هر روز شاهد ابزار جدیدی برای انتقال مسافر در این صنعت هستیم اما همزمان با این موضوع، قیمت هر یک از آنها هم با تغییرات و تنوع مختلفی روبرو شده است. این تغییر و تنوع قیمت در برخی وسایل حمل و نقل بیشتر و در برخی کمتر است. شاید بتوان گفت هواپیما از جمله وسایل حمل و نقلی است که متنوع ترین قیمت بلیط را دارد و از این رو می توان احتمال وجود گزینه ای برای انتخاب بلیط ارزان هواپیما هم در آن بسیار زیاد باشد.

 

تکنیکهای یافتن بلیط هواپیما ارزان

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه می توان یک بلیط ارزان هواپیما پیدا کرد؟ ما می خواهیم تکنیکهای این مسئله را به شما آموزش دهیم. ابتدا باید گفت که بلیط هواپیما ارزان قیمت در انواع بلیط های چارتری و سیستمی پیدا می شود. یعنی ممکن است حتی بلیط ارزان هواپیما را در بلیط های سیستمی پیدا کنید که ارزان تر از بلیط های چارتری هم باشد. اینکه چه نوع بلیطی ارزانتر از دیگری است بیشتر بستگی به شرایط زمانی دارد و این شرایط زمانی است که تعیین می کند چه نوع بلیطی ارزانتر از دیگری باشد. اگر در فصل هایی به سر می بریم که مسافرتهای زیادی انجام می شود مثل برخی تعطیلات یا مناسبتهای خاص، بلیط ارزان هواپیما در مورد بلیط چارتر و سیستمی فرقی نمی کند اما در زمان هایی که تردد مسافر زیاد نیست بلیط هواپیمای ارزان در مورد بلیط های چارتری جلب توجه بیشتری می نماید.

این موضوع به این دلیل است که چارتر کننده ها می کوشند در مواقع کم سفر، بهای صندلی های خود را کاهش دهند تا هواپیما پر شود و صندلی خالی نماند. آنها اقدام به عرضه بلیط هواپیما ارزان می نمایند و به خصوص در زمانی که ساعات نزدیکی به پرواز هواپیما هست نرخ بلیط ها را به شدت کاهش می دهند. کاری که شما باید بکنید آن است که مدام و البته در فواصل زمانی مناسب قیمت بلیط ها را چک نمائید و چنانچه بلیط هواپیما چارتر ارزان قیمت مورد نظر خود را یافتید به سرعت آن را شکار کنید! انجام این عملیات به منظور یافتن پرواز ارزان داخلی یا خارجی چندان دشوار نیست فقط نیاز به کمی صبر، حوصله و دقت دارد.

کته بعدی در پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما، خوب جستجو کردن است. همانطور که گفتیم اینکار صبر و حوصله می خواهد و نباید عجله کنید اما چارتر 123 هم ابزارهای خوبی برای این موضوع در اختیار شما قرار می دهد که وقتی بلیط های یک مسیر را در چارتر 123 جستجو می کنید تعداد زیادی از بلیط هواپیما با قیمتهای مختلف از ارزان تا گران برای شما نمایش داده می شود که به دقت آنها را بررسی نمایید. هر یک از بلیط ها مشخصه های گوناگونی مانند نوع کلاس پروازی، نوع هواپیما و … دارند که بر روی قیمت آنها تاثیر می گذارد. برای اینکه بتوانید بلیط هواپیما ارزان را از میان آنها پیدا نمائید، می توانید از فیلترهای جستجو استفاده کنید. در همین فیلترها می توانید بازه قیمت بلیط های موجود را ببینید و تعیین کنید کدام قیمت یا قیمتها را نمایش دهد. این ابزار بسیار کارا و موثر در یافتن بلیط ارزان و سرعت بخشیدن به نتیجه شما می باشد. قابلیت دیگری که باز هم در سایت چارتر 123 وجود دارد امکان مرتب نمودن قیمت بلیط های هواپیما در یک روز از کمتر به بیشتر است. بدین ترتیب و با استفاده از این ابزار نیز به راحتی می توانید بلیط هواپیما ارزان قیمت را پیدا نمایید.

اگر تصمیم به سفر با هواپیما را دارید، همین حالا بلیط خود را رزرو نمایید.

 

خرید بلیط چارتری ارزان

برای بسیاری از ما واژه چارتر به معنای ارزانترین بلیط هواپیماست در حالی که بلیط هواپیما چارتر لزوما و همیشه ارزانترین بلیط هواپیما نیست. در واقع خرید بلیط چارتری ارزان لم مخصوص به خود را دارد و نیازمند زمانبندی و دقت مناسب می باشد. با همه این صحبت ها خرید بلیط چارتری به نفع مسافر است. چرا که قیمت بلیط چارتر متغیر می باشد و این نوسان شرایطی را مهیا می سازد که مسافر بتواند راحت تر به بلیط هواپیما ارزان مورد نظر خود دست یابد.

به طور کلی دو نوع بلیط هواپیما وجود دارد.

بلیط‌ های سیستمی

بلیط‌ های چارتر

 

بلیط‌ های سیستمی نرخ ثابتی دارند که از سوی نهاد مربوطه تعیین می‌شود؛ در حالی که در قیمت بلیط‌ های چارتر شاهد نوسانات زیادی هستیم؛ اما اکنون سؤال اساسی اینجاست آیا بلیط چارتر همیشه ارزان‌تر از بلیط سیستمی است؟ در پاسخ باید گفت خیر در مواردی دیده شده که بلیط چارتر حتی از بلیط سیستمی هم گران‌تر بوده است؛ اما علت این امر چیست؟ یکی از اشتباهاتی که راجع به پرواز‌های چارتری اکثر افراد مرتکب آن می‌شوند همین است که واژه‌ی چارتر برای بلیط هواپیما یا قطار در ذهنشان به عنوان مترادف کلمه‌ی “ارزان” نقش بسته است و بین پرواز‌های چارتری و سیستمی به دنبال بلیط چارتری ارزان هستند در حالی که این‌گونه نیست. این اشتباه به دلیل ناآگاهی افراد از نحوه‌‌ی فعالیت سیستم‌های چارتری رخ می‌دهد. در ادامه درباره نحوه‌ی قیمت‌گذاری بلیط‌ های چارتری صحبت خواهیم کرد.

 

بلیط چارتری ارزان یا بلیط سیستمی؟

قبل از اینکه بخواهید بین پرواز چارتری و سیستمی یکی را انتخاب کنید، باید فرق بین بلیط چارتری ارزان با بلیط سیستمی را متوجه شوید تا در هر موقعیتی بهترین انتخاب را داشته باشید. در حال حاضر شماری از آژانس‌های هواپیمایی یا شرکت‌های چارتر‌کننده وجود دارند که تعدادی یا تمام بلیط‌های هواپیمایی مسیر‌های پرتردد را یکجا و یا اصطلاحاً به صورت دربست خریداری می‌کنند. طبیعتاً خرید تعداد زیادی بلیط هواپیما نسبت به خرید تکی بلیط مقرون ‌به ‌صرفه‌تر است. در نهایت این آژانس‌‌ها و یا شرکت‌های چارترکننده برای اینکه تمام بلیط‌های خود را به فروش برسانند باید آن‌ها را با قیمت کمتری به نسبت پرواز‌های سیستمی ارائه کنند.

همین موضوع علت ارزان‌تر بودن بلیط‌ های چارتری است؛ اما همان‌طور که گفتیم گاهی قیمت بلیط چارتر با بلیط سیستمی یکسان و در مواقعی حتی گران‌تر است. برای اثبات این ادعا کافی ا‌ست در یک سری فصل‌های خاص که مسافران بیشتری با هواپیما سفر می‌کنند نگاهی به قیمت بلیط‌های چارتر بیاندازید. در این مواقع احتمالاً پیدا کردن بلیطی که اختلاف قیمت آن با بلیط سیستمی فاحش باشد، برای شما کار مشکلی خواهد بود. مخصوصاً اگر یک آژانس یا شرکت چارتری معتبر را نشناسید.

 

آیا خرید بلیط چارتری ارزان به معنی بی‌کیفیت بودن پرواز است؟

در بین ابهاماتی که حول پرواز‌های چارتری وجود دارد گاهی راجع به کیفیت این پرواز‌ها هم صحبت‌هایی شنیده می‌شود. مثلاً عده‌ای تصور می‌کنند که اگر بلیط چارتر خریداری کنند، قرار است یک پرواز بی‌کیفیت را نسبت به پرواز‌های سیستمی تجربه کنند. حتی فکر می‌کنند قرار است سوار هواپیمایی شوند که احتمالاً یک موتور آن از کار افتاده و قرار نیست به مقصد برسند. این تصور به دلیل همان ناآگاهی که کمی قبل‌تر به آن اشاره کردیم، به وجود آمده است. بین بلیط چارتر شما و بلیط سیستمی شخصی دیگر در همان پرواز هیچ تفاوتی وجود ندارد و تنها فرق این دو در سیستم خریداری بلیط است. شما برای خرید بلیط سیستمی می‌توانید به ایرلاین مراجعه کنید در حالی که بلیط‌های چارتر را فقط باید از آژانس‌های چارترکننده مثل چارتر123 خریداری کنید. همان‌طور که گفتیم بلیط‌های چارتری اکثر مواقع نسبت به بلیط‌های سیستمی ارزان‌تر هستند و هر چه در تایم‌های نزدیک‌تر به پرواز، بلیط را خریداری کنید برای اینکه صندلی خالی نماند احتمالاً هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. به این ترتیب ممکن است در همان هواپیما با اختلاف قیمت فاحشی در کنار شخصی نشسته باشید که از همان امکاناتی استفاده می‌کند که در اختیار شما نیز قرار دارد؛ در حالی که برای پرواز خود هزینه‌ی کمتری پرداخت کرده‌اید.

 

چه زمانی بلیط چارتر نخریم؟

به دلیل همان تصوری که بیشتر افراد از ارزان بودن بلیط‌های چارتری دارند، همیشه مصمم هستند که برای سفر حتماً پرواز چارتر را انتخاب کنند. در حالی که گاهی اوقات پرواز چارتری ممکن است به ضرر شما تمام شود. احتمالاً علاقمندید که بدانید چه موقع چارتر بخرید که ضرر نکنید.

 

اگر در فصل‌های مسافرتی قصد سفر دارید، چارتر انتخاب مناسبی نیست

چنانچه در یکی از ایام پر‌مسافر مانند تعطیلات نوروز قصد سفر به یکی از مقصد‌های پرتردد را دارید به شما توصیه می‌کنیم به دنبال بلیط چارتری ارزان نباشید. همان‌طور که گفتیم چارترکننده‌ها بلیط‌های خود را کمتر قیمت‌گذاری می‌کنند تا همه‌ی آن‌ها را به فروش برسانند. در چنین مواقعی که صنعت گردشگری به خودی خود رونق زیادی دارد و افراد زیادی هستند که قصد سفر هوایی دارند، چرا چارترکننده باید بلیط خود را زیر قیمت به فروش برساند؟! در این مواقع بلیط چارتری با بلیط سیستمی اختلاف قیمت ندارد و چه بسا گاهی اوقات گران‌تر هم می‌شود. بهتر است قبل از خرید حتماً تفاوت قیمت‌های بلیط چارتری با بلیط سیستمی را بررسی کنید.

 

اگر در سفرتان چند کودک به همراه دارید، بلیط ارزان چارتری دیگر ارزان نخواهد بود!

احتمالاً تعجب می‌کنید ولی موضوع این است که بلیط سیستمی برای کودکان و نوزادان با درصدی کاهش قیمت محاسبه می‌شود؛ اما در بلیط چارتر برای همه‌ی افراد اعم از بزرگسال و خردسال شاهد قیمتی یکسان هستیم؛ بنابراین اگر در سفرتان چند کودک شما را همراهی می‌کنند احتمالاً دیگر موفق به سفر با بلیط چارتری ارزان نخواهید شد. چارتر123 یکی از معتبرترین سیستم‌های خرید بلیط چارتری، توصیه می‌کند چنانچه در چنین موقعیتی قرار گرفتید، یک‌بار برای تعداد کل مسافران خود قیمت بلیط سیستمی را محاسبه کنید و بعد آن را با قیمت بلیط چارتری مقایسه کنید.

 

تنها زمانی بلیط چارتری ارزان را انتخاب کنید که از سفر خود مطمئن باشید.

اگر از تاریخ و ساعت سفر خود اطمینان کامل ندارید تا جایی که ممکن است بلیط چارتر نخرید. چراکه پرواز‌های چارتری کنسلی ندارند و یا به عبارتی می‌توان گفت تعداد آژانس‌ها و شرکت‌های چارتر کننده‌ای که امکان کنسلی پرواز چارتری را به مسافر می‌دهند انگشت‌شمار هستند و شرایط خاصی برای کنسل کردن بلیط در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال می‌توان به جریمه‌ی سنگین این کنسلی اشاره کرد. در حالی که پرواز‌های سیستمی با مقداری کسر از هزینه‌ی پرداختی شما امکان کنسلی بلیط را به شما می‌دهند. پس ابتدا از زمان سفر خود کاملاً مطمئن شوید، سپس اقدام به رزرو بلیط چارتر کنید.

 

چه مواقعی می‌توانیم بلیط چارتری ارزان بخریم؟

در قسمت قبل به طور مفصل گفتیم چه وقت‌هایی زمان مناسبی برای خرید بلیط چارتر نیست؛ اما اکنون می‌خواهیم بگوییم چه موقع‌هایی چارتر بخریم تا در هزینه‌های سفرمان صرفه‌جویی کرده باشیم. به طور کلی فصل‌های کم مسافر و تایم‌های نزدیک به پرواز بهترین موقع برای خرید بلیط‌های چارتر هستند. بلیط‌ های چارتر که با عنوان بلیط لحظه آخری هم شناخته می‌شوند وقتی به کار شما می‌آیند که چارتر‌کننده می‌خواهد تمام بلیط‌های خود را بفروشد و ضرر خود را به حداقل برساند. بهترین فصول سال برای خرید بلیط چارتر بعد از تعطیلات است. به عبارتی زمانی که کمتر کسی به مسافرت می‌رود، شما می‌توانید با خرید بلیط چارتری ارزان با خیال راحت سفر کنید.

یکی دیگر از مواقعی که زمان مناسبی برای خرید بلیط چارتر است، زمانی است که با یک سفر ناگهانی و بدون برنامه‌ریزی مواجه می‌شوید، در این صورت شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیمایی که چند ساعت دیگر پرواز دارد، هزینه کمتری را برای خرید بلیط بپردازید. در ضمن توجه کنید که چه در بلیط‌های سیستمی و چه چارتری، امکان تغییر تاریخ و تغییر نام مسافر وجود ندارد. در صورت رخ دادن هرگونه اشتباه در رزرو بلیط تان ناگزیر خواهید بود بلیط قبلی را استرداد و بلیط جدیدی خریداری کنید؛ بنابراین در هنگام رزرو به این موارد توجه کافی داشته باشید.

 

آیا بلیط چارتر قابل استرداد است؟

یکی از معایب بلیط‌ های چارتر در مقابل حسن بزرگ آن که قیمت کمتر آن است، غیرقابل استرداد بودن این بلیط ‌ها است. هزینه جریمه کنسلی بلیط‌ های چارتر را لحظه‌ی صدور بلیط تعیین می‌کند. به این معنا که هرچه به زمان پرواز نزدیک‌تر باشید و قصد داشته باشید بلیط خود را کنسل کنید، درصد جریمه بیشتر می‌شود. معمولاً در روز پرواز و حتی یک روز مانده به پرواز بلیط چارتر غیرقابل استرداد می‌شود. در صورتی که بلیط شما احتیاج به تغییراتی از قبیل تغییر نام و یا تاریخ داشته باشد، آژانس و یا شرکت چارترکننده مسئولیتی در قبال آن ندارد و همه‌ی جریمه‌ی آن شامل حال مسافر می‌شود. متأسفانه اگر از پرواز چارتری خود جا ماندید، خسارت شما به صورت 100 درصدی محاسبه می‌شود و هیچ وجهی به شما بازگردانده نمی‌شود. لازم است برای جلوگیری از این گونه ضرر‌ها هنگام خرید بلیط چارتری ارزان از چارتر123 نهایت دقت را به این موارد داشته باشید.

 

بلیط چارتری ارزان فقط شامل حال سفر‌های داخلی می‌شود؟

آیا می‌توانیم برای سفرهای خارجی هم بلیط چارتر تهیه کنیم؟ این سوالی‌ است که در ذهن اکثر افراد علاقه‌مند به سفر شکل می‌گیرد. در پاسخ باید گفت بله؛ امکان رزرو بلیط چارتر برای سفرهای خارجی همانند سفر داخلی وجود دارد. به نظر شما پرطرفدار‌ترین مسیر‌های پرواز چارتر به کدام مقصد‌های داخلی و خارجی هستند؟ در ادامه به این سؤال پاسخ خواهیم داد.

 

مسیر‌های پرطرفدار پرواز داخلی و خارجی چارتر

 

پرواز چارتر مشهد

بلیط چارتری ارزان همیشه مشتریان پر و پا قرص خود را دارد. مخصوصاً افرادی که با آگاهی یافتن از نکات بالا می‌دانند چه مواقعی و از کجا بلیط چارتر مناسب تهیه کنند. در این میان مقصد‌هایی وجود دارد که پرتردد تر هستند بنابراین افراد زیادی متقاضی خرید بلیط چارتر برای این مسیر‌ها هستند. یکی از مقصد‌های داخلی پر متقاضی، پرواز چارتر مشهد است. بلیط چارتر رفت مشهد به تهران و همچنین در مسیر برگشت یعنی تهران به مشهد جزو پرطرفدار‌ترین بلیط‌های چارتری هستند. دقت داشته باشید که اگر در مناسبت‌هایی خاص مثلاً شهادت امام رضا (ع) و یا در مناسبت‌های مذهبی دیگری مثل ایام محرم قصد سفر به مشهد با پرواز چارتری داشته باشید، احتمالاً موفق به پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان نخواهید شد.

 

پرواز چارتر استانبول

استانبول یکی از مقاصد پرطرفدار برای خرید پرواز خارجی چارتر است. همان‌طور که بار‌ها در طول این مقاله به آن اشاره کردیم، اگر در تعطیلات قصد سفر به استانبول دارید نباید انتظار داشته باشید که به راحتی بتوانید بلیط چارتر ارزان‌قیمت پیدا کنید. در هر صورت از آنجایی که پرواز چارتر به پرواز‌های لحظه آخری هم معروف هستند، برای پرواز چارتری باید هر لحظه آماده سفر باشید. چراکه ممکن است لحظه آخر شانس در خانه‌ی شما را بزند و چند صندلی خالی باقی‌مانده با قیمت کمتری به فروش برسد. به این ترتیب می‌توان گفت پرواز‌های چارتری مانند پرواز‌های سیستمی خیلی قابلیت برنامه‌ریزی از قبل را ندارند.

 

نکات مهم برای خرید بلیط چارتری ارزان

1.اگر قصد سفر رفت و برگشتی با هواپیما را دارید و می‌خواهید بلیط چارتر تهیه کنید قبل از سفر هزینه‌های بلیط چارتر برگشت را نیز چک کنید. گاهی ممکن است برای پرواز رفت، بلیط چارتر ارزان پیدا کنید اما برای پرواز برگشت با اختلاف قیمت شدیدی مواجه شوید. این اتفاق معمولاً زمانی رخ می‌دهد که برای یک مناسبت خاص به یک مقصد مشخصی سفر کرده‌اید و حالا در فرودگاه با تعداد زیادی از افرادی مواجه می‌شوید که قصد برگشت به مبدأ را دارند؛ به عنوان مثال روز‌های پایانی شهریورماه و در شرف باز شدن مدارس معمولاً شاهد این ماجرا هستیم.

2- اگر به دنبال پرواز چارتر هستید، پس از یافتن سامانه‌ی مناسب برای خرید بلیط از روز و ساعت سفر خود اطمینان کامل حاصل کنید. بعد از چک کردن لیست پرواز‌های چارتر اگر بلیط با قیمت مدنظرتان را یافتید، سریعاً آن را رزرو کنید چراکه بلیط‌های ارزان همیشه مشتری دارند.

3- اگر در فصلی که افراد کمتری تمایل به سفر کردن دارند قصد سفر دارید و برای این سفر عجله زیادی ندارید، چند روزی لیست پرواز‌های چارتری را چک کنید و هر لحظه برای سفر آماده باشید. در این صورت احتمال این‌که پرواز لحظه آخری و با قیمت ارزان‌تری نصیب شما شود، بیشتر می‌شود.

 

جمع‌بندی

خرید بلیط چارتری ارزان از چارتر123 به چه صورت امکان‌پذیر است؟ خرید بلیط هواپیما ارزان کار مشکلی نخواهد بود. کافی است به سایت charter123 مراجعه کنید، لیست پرواز‌ها را مشاهده کرده و برای روز و ساعت مورد نظرتان ارزان‌ترین بلیط چارتر را رزرو کنید. چارتر123 یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید آنلاین در صنعت ملی چارتر کشور می‌باشد که می‌توانید بلیط چارتر خود را با ارزان‌ترین نرخ ممکن و خیالی آسوده از این سیستم خریداری کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.